facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 6. 8. 2024 - redakce

Alena Vongrejová se stala ERP ředitelkou Algotechu

Alena VongrejováAlena Vongrejová byla jmenována ERP ředitelkou technologické společnosti Algotech, která se kromě ERP zaměřuje také na CRM, cloudové služby, řešení pro zákaznická a servisní centra, kyberbezpečnost i vývoj aplikací na zakázku. V nové pozici se chce Vongrejová zaměřit zejména na expanzi Algotechu na zahraniční trhy.



Alena Vongrejová působí v Algotechu již desátým rokem. Začínala zde jako ERP finanční konzultantka a postupně se propracovala na pozici ERP manažerky. Z pozice ERP ředitelky se nyní mimo jiné podílí na expanzi ERP služeb na nové trhy v regionu střední a jihovýchodní Evropy a související vytváření lokalizačních balíčků pro Slovensko, Maďarsko či Rumunsko.

„Právě zahraniční expertiza patří mezi Aleniny klíčové přínosy pro rozvoj naší firmy. I proto bylo její povýšení do pozice ERP ředitelky logickým krokem, díky němuž má v této agendě silnější mandát,“ uvádí ředitel Algotechu, František Zeman.

„Nehledě na trhy je mým cílem, aby naše produkty byly vždy aktuální a individuálně přizpůsobené tomu, co naši zákazníci vyžadují, a měli jsme jim tak co nabídnout i do budoucna,“ doplňuje Vongrejová, která jako svou prioritu vždy vnímala důraz na automatizaci a optimalizaci procesů.

Vongrejová je absolventkou Fakulty mezinárodních vztahů na VŠE v Praze – oboru Mezinárodní obchod. Během studia absolvovala i zahraniční studijní pobyt v Paříži. Před nástupem do Algotechu působila Vongrejová ve finančním oddělení společnosti SAP. „Již během tohoto zaměstnání jsem zjistila, že mě pouze práce v oblasti financí nenaplňuje. Z tohoto důvodu jsem se podílela i na různých interních IT projektech a následně hledala nové zaměstnání, které by kombinovalo IT a finance,“ popisuje své klíčové kariérní rozhodnutí Vongrejová.


 
  

- PR -

Ochrana dat a bezpečnost v éře DORA a NIS2

Klíčová role IBM Guardium a SIEM QRadar


Security AIS rostoucími nároky na ochranu citlivých dat a dodržování regulatorních požadavků se firmy stále více obrací k pokročilým nástrojům, které jim umožňují efektivně čelit výzvám moderního IT prostředí. Směrnice DORA a NIS2, které zdůrazňují operační odolnost a správu kybernetické bezpečnosti, stanovují jasné standardy pro ochranu dat a řízení přístupu. V tomto kontextu hrají zásadní roli řešení IBM Guardium a SIEM QRadar.

  

- PR -

Využitím moderní metody OSINT mohou lidé předejít útokům hackerů a nekalým praktikám či obecně zvýšit svoji bezpečnost

Zkratka OSINT (Open Source Intelligence) označuje sběr, zpracování a analýzu dat z volně dostupných zdrojů. Tuto metodu běžně využívají novináři, detektivové, ale také firmy při analýze obchodních partnerů či konkurentů. Při jejím osvojení může přinášet cenné informace i eliminovat před hackerskými útoky nejen organizace a firmy, ale i chránit soukromí a bezpečnost běžných občanů.