Aktuality -> Hardware - 8. 1. 2015

ALCATEL ONETOUCH PIXI 3 se třemi operačními systémy

ALCATEL ONETOUCH uvedl na veletrhu CES 2015 smartphony řady PIXI 3. Kompaktní telefony nižší cenové úrovně s úhlopříčkou 3,5 až 5 palců nabídnou 3G i 4G (LTE) konektivitu. Jejich hlavní výhoda však spočívá v tom, že výrobce je bude nabízet hned na třech různých platformách. Uživatelé si tak budou moci vybrat, zda bude jejich telefon využívat operační systém Firefox, Android, nebo Windows. Telefony PIXI 3 budou dostupné v devíti barevných variantách a budou mít celou řadu předinstalovaných aplikací, mezi kterými nechybí oblíbené služby, jako je Facebook, WhatsApp, Viber nebo grafické filtry a fotoeditory.



Řada PIXI 3 uživatelům přináší celkem čtyři modely s úhlopříčkou od 3,5 do 5 palců. Samozřejmostí je také snadný přístup k rychlému internetu. 3G/4G LTE konektivitu nabízejí PIXI 3 (4“), (4,5“) a (5“), jen 3G připojení potom nejmenší model PIXI 3 (3,5“).

 

 

Telefony PIXI 3 umožňují svým majitelům nastavit si speciální režim pro hosty, který chrání jejich soukromí v některých aplikacích nebo v galerii fotek a videí. Výhodou je i funkce Dual SIM, díky níž můžete používat dvě SIM karty (pracovní a soukromou) v jednom zařízení.

 

Smartphony řady PIXI 3 se objeví také na českém a slovenském trhu. Dostupnost jednotlivých modelů, operačních systémů a ceny budou upřesněny v průběhu prvního čtvrtletí roku.


 
  

- PR -

MPSV zvyšuje kybernetickou odolnost

s VR řešením Company (Un)Hacked


Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) je ústředním orgánem státní správy. Kybernetická bezpečnost je pro MPSV zásadní, nebo všechny agendové systémy jsou součástí kritické infrastruktury a musí naplňovat požadavky kybernetického zákona. Odbor kybernetické bezpečnosti vedený Janem Mikuleckým spravuje rozsáhlou ICT infrastrukturu včetně kritických systémů resortu, stejně jako citlivá data milionů občanů – sociální dávky, zaměstnanost – a musí odolávat stále rostoucím hrozbám v digitálním prostoru.

  

- PR -

Umělá inteligence mění firemní tisk

HP přenáší AI z experimentu do každodenního provozu podniků


Firemní tisk dlouhodobě patří mezi technologické oblasti, které se vyvíjejí spíše evolučně než revolučně. S nástupem umělé inteligence se však tento segment dostává do nové fáze. HP už v roce 2024 představila platformu HP Print AI jako rámec pro inteligentní tiskové a skenovací funkce a postupně ji rozšiřuje o další schopnosti. Na letošním CES pak HP ukázala především praktickou integraci generativní AI do kancelářských zařízení prostřednictvím funkcí navázaných na Microsoft 365 Copilot, které míří na produktivitu a práci s dokumenty přímo na multifunkcích.