facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 15. 2. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Akcelerátor Start it @ČSOB nově podpoří především technologické firmy

ČSOBČSOB vybrala dalších deset inovativních firem, kterým zajistí profesionální podporu a pomůže rozběhnout podnikání. Letos se do něj přihlásilo rekordních 82 zájemců. Mezi úspěšné účastníky akcelerátoru patří zejména firmy, které se zaměřují na usnadňování života pomocí moderních technologií a digitalizace.Mezi úspěšné účastníky 6.kola akcelerátoru Start it @ČSOB patří firmy:
3DK Technologies – nano-ochrana dotykových ploch proti virům a bakteriím
Twigsee – digitalizace mateřských školek
Tangle – samostatná chytrá světla
InstaClaim.ai – revoluce v řešení pojistných událostí
Be Farmer Supporter – platforma na propojení malých farmářů se zákazníky
SalesFit – automatizace datových analýz pro růst menších firem
Paday – placení licencí software podle skutečného používání za jeden den
FlockLock – ušní známky pro hospodářská zvířata, které je chrání a nahradí elektrické ohradníky

Kvůli velkému zájmu o program Start it @ČSOB letos ČSOB sestavila hned dvě hodnotící poroty. V nich kromě zástupců bankovní skupiny zasedl i Přemysl Rubeš, investor Presto Ventures, a Michal Bláha, podnikatel a zakladatel portálu Hlídač státu. Společně během celého dne vybrali desítku inovativních projektů, které od banky a jejích partnerů získají na pět měsíců poradenství a podporu. V této době nebudou začínající podnikatelé na rozhodování sami a navíc získají šanci seznámit se s potenciálními klienty a investory.

„Inovace jsou pro nás způsob, jak uspět v rychle měnícím se světě a nabídnout lidem ty nejlepší služby. Proto podporujeme startupy a pomáháme jim prosadit se na trhu. Spolupráce je přínosná i pro nás. Startupy nás inspirují a pomáhají nám zlepšit nabídku digitálních řešení pro naše zákazníky. Těším se na dalších deset zajímavých projektů,“ říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka pro platební řešení a inovace.

„Digitalizace je jasný trend. I letos se nám přihlásily startupy zaměřené na pokročilou práci s daty, objevují se ale i nová řešení, třeba poplatky za využívání softwaru podle spotřeby nebo řešení pojistných událostí pomocí umělé inteligence. Stále více startupů se zaměřuje na vzdělávání pomocí moderních technologií. Postupně se tak digitalizují i tradiční obory,“ dodává Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB.

Během posledních dvou let pomohl program Start it @ČSOB již 30 startupům najít si své místo na trhu a získat zajímavé investory. Resistant.AI, který nabízí chytrá řešení v oblasti prevence úvěrových podvodů, získal investici 2,75 milionu dolarů, projekty Dayswaps, který pomáhá s inteligentním plánováním směn a Pointee zefektivňující procesů získaly od investorů shodně 380 tisíc euro.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -