facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 7. 11. 2006

Aiteq preferuje Oracle Database

aiteq645.jpgNa základě dlouholetých zkušeností s vývojem databázových aplikací, potřeb zákazníků a situace na trhu Aiteq Ltd. potvrdil svoji volbu v oblasti databází. Nadále doporučuje Oracle Database jako vhodný databázový systém pro svá řešení. Volba preferované databázové platformy je velmi důležitá. Schopnost opětovného uplatnění zkušeností ovlivňuje efektivitu vývoje i následného provozu. S růstem rozsahu funkčnosti a míry abstrakce aplikací sílí také tato závislost. Databáze je esenciální součástí řešení společnosti Aiteq. Rozhodnutí upřednostňovat Oracle Database pramení především z profesionální historie architektů a designérů.

Pro odpovědný výběr databázové platformy je vhodné vyhodnotit následující faktory:
  • Rozsah dat, způsob manipulace
    • Jednoduchá evidence
    • Středně rozsáhlá aplikace
    • Rozsáhlý systém
  • Cena
  • Operační systém
  • Možnosti integrace, kompatibilita se standardy
Vedle analýzy uvedených faktorů v kontextu standardních produktových řešení je důležité zabývat se také kontinuálním vyhodnocováním požadavků zákazníků. Pro preferenci Oracle Database hovoří tato fakta:
  • Podpora standardů, hlavně SQL (SQL:1999 - Oracle 9i, SQL:2003 - Oracle 10g).
  • Podpora operačních systémů (Windows, Linux, komerční UNIXy) a hardwarových konfigurací (jednoprocesorové stroje až highend SMP prostředí).
  • Podpora unicode a národních specifik (např. třídění a porovnávání).
  • Rozsah škálovatelnosti.
  • Funkčnost pro db aplikace. Oracle Database podporuje OLTP i DWH aplikace.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?