facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 15. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Aimtec pořádá další hackathon s cílem vyvinout aplikace a nástroje pro lidi s handicapem

„Když kód pomáhá” je už podru­hé podtitulem tradiční plzeňské akce, na které se programátor­ské týmy budou snažit navrhnout aplikace nebo vytvořit řešení na podporu konkrétních osob žijících s handicapem. Na svou práci budou mít přesně 40 hodin. O víkendu 8.–10. 3. se ale kulturní centrum Moving Station stane nejen místem klání programátorů. Sobotní program nabídne přednášky pro nadšence do technologií a v neděli také zajímavý program pro rodiny s dětmi.Hlavním cílem akce, kterou pořádá společnost Aimtec, je vymýšlet nástroje, které ulehčí běžný život lidem s handicapem. Že má tato forma pomoci smysl, dokládá i úspěšný projekt z loňského roku, kdy tým hackerů navrhl aplikaci na ovládání speciální klávesnice vytvořené za pomoci 3D tisku. Díky ní může Lenka bojující s následky dětské obrny například poslouchat audioknihy, pouštět si YouTube nebo psát e-maily a SMS.

HackIT – 40 hodin hackování pro dobrou věc

Letos čeká na týmy výzva v podobě návrhu aplikací pro nevidomého Lukáše, nástroje pro obrázkovou komunikaci pro děti s poruchou autistického spektra nebo práce se speciálním ovladačem na hry procvičující motoriku a krátkodobou paměť.

„Kromě pomoci je důležitým cílem hackathonu poskytnout mladým programátorům možnost vyzkoušet si práci v týmu, dokázat efektivně spolupracovat, rozvrhnout si projekt a zvládnout vývoj i výrobu ve stanoveném čase,“ vysvětluje hlavní organizátorka akce, Petra Šteklová z pořádající společnosti Aimtec. Na tento úkol nebudou programátoři sami. Kromě moderních technologií se jim dostane podpory a rad mentorů se specializací na data, umělou inteligenci, grafiku nebo řízení projektů. „Díky našim zkušenostem a díky znalostem mentorů ze Západočeské univerzity v Plzni a z různých technologických firem můžeme podporovat programátory, kteří jsou většinou z řad studentů, aby se naučili něco nového, a navíc pomohli tam, kde je to potřeba,“ dodává Petra Šteklová.

Přednášky TechTalks – zajímavosti ze světa technologií

I sobotní přednáškový program se zaměří na téma technologií a jejich smysluplného využití. Jak může umělá inteligence pomoci se zvládnutím humanitární krize a jak ji lze využít ve zdravotnictví? Kam až se rozvinula technologie 3D tisku a digitální výroby? Nebo jak za pomoci syntézy řeči vznikl digitální otisk hlasu Karla Gotta? Na to dostanou návštěvníci odpověď v sobotu 9. 3. v rámci série přednášek TechTalks. Do řad obecenstva jsou vítáni všichni – studenti, odborná i laická veřejnost.

YoungHackers – workshopy pro juniory

Neděle 10. 3. bude patřit dětem a jejich rodičům. Vzdělávací organi­za­ce a školy si připravily pro návštěvníky ve věku 6–16 let stanovi­š­tě, kde si formou hry vyzkouší programování robotů, propojení Minecraftu a elektroniky, drony, umělou inteligenci nebo 3D tisk.

Máte chuť se zúčastnit? Přihlaste se na www.aimtechackathon.cz a přijďte nahlédnout pod pokličku novým technologiím. Program pro děti je navíc po registraci zdarma.


 
  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.

  

- PR -

Unicorn Systems podpořil Pluxee v přechodu do cloudu

Softwarová firma Unicorn Systems pomohla společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity), která se specializuje na oblast zaměstnaneckých benefitů, s přechodem do cloudu. Důvodem této náročné digitální trans­for­mace byla snaha modernizovat IT infrastrukturu společnosti a zvýšit efektivitu jejího podnikání.