Aktuality -> IT Business - 16. 8. 2007

Adastra a Reporters ohlašují akvizici

adastra_reporters_733.jpgAdastra Corporation a Reporters oznamují, že s platností od 16. srpna 2007 se Reporters, specialista na Corporate Performance Management (CPM), připojuje ke skupině Adastra Corporation, mezinárodní konzultační a softwarové společnosti. Reporters budou působit jako samostatná společnost v nezměněné podobě i zaměření.

„Na český trh jsme vstoupili téměř přesně před dvěma roky a za tu dobu se nám podařilo vybudovat z nuly společnost, která se stala v oblasti CPM a Cognos leaderem. Nyní máme v plánu vystoupit s naším konceptem i mimo ČR a tady nám spojení s Adastrou poskytuje jedinečný most, který hodláme naplno využít,“ říká Tomáš Bárta, generální ředitel, Reporters.

„Portfolia obou firem jsou si blízká a vzájemně se doplňují. Z akvizice dynamické firmy jako jsou Reporters nelze mít než upřímnou radost,“ říká Jan Červinka, generální ředitel, Adastra Corporation. „Tržby Adastry i díky akvizici Reporters letos překročí hranici jedné miliardy Kč, která je dalším milníkem na cestě budovat významnou firmu ve svém oboru.“

„Abychom zachovali jedinečnou „startup“ kulturu Reporters, bude firma nadále fungovat pod svou značkou v samostatném subjektu profilujícím se především v oblasti CPM se specializací na platformu Cognos,“ dodává Jan Červinka. „Pro obě firmy je příslušnost k jedné skupině příležitostí lépe sloužit svým klientům i dále expandovat na českém i mezinárodním trhu.“

 
  

- PR -

Díky digitalizaci zvládneme více zakázek se stejným počtem servisních techniků,

říká Jana Dupalová, manažerka kvality společnosti ERILENS


Ing. Jana Dupalová je manažerkou kvality ve společnosti ERILENS, která se zabývá instalací a servisem stropních zvedacích systémů pro imobilní osoby. Dříve se v této firmě potýkali s extrémním množstvím administrativy v papírové podobě, která zdržovala servisní techniky a komplikovala plánování. Problémem byla i chybovost, nepřehlednost a složitý přístup k potřebným informacím. Proto firma hledala způsob, jak celý proces evidence zakázek zefektivnit. Optimální řešení našla v systému Digio, díky kterému nastoupila cestu od papírování k digitálnímu servisu.

  

- PR -

5 důvodů, proč výrobci v potravinářském a nápojovém průmyslu nasazují řešení MOM

Výroba v potravinářském a nápojovém průmyslu se stala pro tradiční ERP systémy příliš složitou. Stále více výrobců na tuto situaci reaguje zaváděním řešení pro řízení výrobních operací (MOM). Tento článek popisuje pět hlavních příčin tohoto trendu, které budou podrobně diskutovány na bezplatném webináři „Excelence ve výrobě CPG: 5 důvodů, proč zvolit MOM před ERP“ pořádané společností Siemens Digital Industries Software dne 6. května od 11:00.