facebook
Aktuality -> Hardware - 6. 1. 2020 16:35 - Zdeněk Gric

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

Společnost Acer představila ve své řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3. Mohou se pochlubit tenčími těly, nejnovějšími procesory Intel Core desáté generace a operačním systémem Windows 10 Home. Oba nové modely jsou vybaveny stylusem Acer Active Stylus s rychlým nabíjením, který využívá technologii Wacom AES, dále spolehlivým a rychlým Wi-Fi 6 připojením a celou řadou portů včetně USB-C s podporou portu Thunderbolt 3. Panty využívají konstrukci, která pro pohodlnější psaní v režimu notebook zvedá klávesnici.Tenčí hliníkové konstrukce pro flexibilní celodenní používání

Nové modely Spin 5 a Spin 3 mají štíhlejší provedení, díky čemuž se jejich konvertibilní konstrukce při používání příjemněji používá, a to hned ve čtyřech režimech: tablet, notebook, display nebo stan. Odolné 360° panty umožňují plynulé přechody mezi režimy. Volitelná podsvícená klávesnice pak zvyšuje produktivitu i při špatném osvětlení.

Spin 5 (SP513-54N), který má tloušťku pouhých 14,9 mm, je vybaven poutavým 13,5" dotykovým 2K displejem obklopeným rámečkem úzkým pouhých 7,78 mm, díky čemuž dosahuje notebook 80% poměru velikosti obrazovky vůči tělu. Poměr stran displeje 3:2 přidává o 18 % více prostoru na výšku ve srovnání se stejně širokým 16:9 displejem. Navíc je hořčíkové tělo notebooku Spin 5 odolné a lehké, váží pouhých 1,2 kg. Spin 5 je také vybaven integrovanou čtečkou otisků.

Nový Spin 3 (SP314-54N) s velkým 14" Full HD displejem má tradiční poměr stran 16:9 a 7,82 mm úzké rámečky, které poskytují 78% poměr velikosti obrazu k tělu notebooku. Velký dotykový širokoúhlý displej poskytuje dostatek prostoru pro práci na více projektech, porovnávání dokumentů i vychutnání si živého videa. Elegantní a stylové hliníkové tělo tohoto notebooku, které váží 1,5 kg a má tloušťku pouhých 16,9 mm, se pohodlně vejde do aktovky nebo do tašky na knihy.

Dokovatelný Acer Active Stylus s rychlým nabíjením a dlouhou výdrží na baterii

Spin 5 i Spin 3 je standardně dodáván s rychle se nabíjejícím stylusem Acer Active Stylus využívajícím technologii Wacom AES (active electrostatic), která replikuje skutečný inkoust a papír díky detekci 4 096 úrovní tlaku, takže je psaní, kreslení i veškeré další interakce perem přesné a realistické. Spin 5 podporuje volitelný Acer Active Stylus s technologií Wacom AES 2.0 pro ještě plynulejší a přesnější psaní.

Stylus díky své délce (12,53 mm) připomíná skutečné pero a také se tak pohodlně drží. Pokud není využíván, může být pohodlně vložen do praktického úložného doku, kde je bezpečně a rychle nabit. Již po 15s nabíjení jej lze využít na 90 minut aktivního psaní.

Celodenní výkon, připojení a zábava

Notebooky Acer Spin 5 a Spin 3 poháněné procesory až Intel Core i7 desáté generace poskytují vysoký výpočetní výkon a rychlá integrovaná grafika Intel Iris Plus jim zajišťuje bezproblémovou zábavu, úpravu videa i občasné hraní her. Kromě toho mohou díky dlouhé výdrži těchto zařízení profesionálové i studenti zůstat produktivní i na cestách – až 15 hodin u Spin 5 a 12 hodin u Spin 3. Oba nové modely podporují rychlé nabíjení, které jim poskytuje až 4 hodiny provozu po pouhých 30 minutách na nabíječce.

Připojení k periferním zařízením je s notebooky Spin rychlé a snadné. Spin 5 je vybaven dvěma porty USB-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3, které umožňuje posílání až 4K obrazu na externí monitory i mimořádně rychlé přenosy dat pro připojení doku a dalších zařízení. Spin 5 se může také pochlubit dvěma porty USB 3.2 Gen 1 (jeden neustále napájený), portem HDMI a čtečkou karet MicroSD. Spin 3 je vybaven jedním portem USB Type C s podporou rozhraní Thunderbolt 3, dvěma porty USB 3.2 Gen 1 (jeden neustále napájený), portem HDMI a čtečkou karet MicroSD.

Rychlá dvoupásmová Intel Wi-Fi 6 (Gig+) AX201 (802.11ax) poskytuje až třikrát rychlejšíi připojení než 802.11ac a nabízí vylepšenou konektivitu, zejména v oblastech s velkým počtem bezdrátových zařízení, jako jsou pracoviště, letiště a domácnosti.

Lepší zábavu u obou nových modelů Spin je zajišťuje dvojice reproduktorů a technologie Acer True Harmony. Duální mikrofony se starají o čisté nahrávání zvuku při používání HD webkamery pro online chatování. Uživatelé také mohou využívat hlasové ovládání s asistentkou Cortanou, a to i v režimu Modern Standby, který byl navržen tak, aby uživatelům poskytoval lepší přístup k jejich počítači.

Spin 5 nabízí až 1TB SSD úložiště, zatímco Spin 3 umožňuje osazení dvěma SSD pro maximální kapacitu úložiště. Oba nabízí 16 GB paměti RAM.

Cena a dostupnost: Acer Spin 5 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu za cenu od 999 €. Acer Spin 3 bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru za cenu od 649 €.


 
Atos
  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.