facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 3. 6. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acer uvedl čtyři nové chromebooky včetně prvního 17,3" modelu

Acer Chromebook 514Společnost Acer, která je jedním z mála výrobců, kteří na náš trh do­dá­va­jí počítače s operačním systémem Chrome OS, představila hned čtyři nové chromebooky v široké škále tvarů a konstrukcí včetně prvního 17,3" chromebooku na trhu, Acer Chromebook 317.Nový Acer Chromebook 317

Nový Acer Chromebook 317 (CB317-1H) má velký 17,3" displej s rozlišením Full HD. Displej má antireflexní povrchovou úpravu a je obklopen úzkými rámečky. Uživatelé se navíc mohou rozhodnout i pro model s dotykovou obrazovkou.

Acer Chromebook 317 má klávesnici s volitelným podsvícením a integrovanou numerickou klávesnicí a velký touchpad. Díky dostatku prostoru lemují klávesnici dva reproduktory směřující vzhůru.

Acer Chromebook 317 využívá nejnovější procesory Intel Celeron, na kterých operační systém Chrome OS běží skvěle a s minimální spotřebou. Chromebook díky tomu poskytuje až 10hodinovou výdrž baterie. Dodejme, že nový chromebook je vybaven dvěma porty USB 3.2 typu C s kompletní funkcionalitou – po jednom na obou stranách Chromebooku, a dalšími rozšiřujícími porty.

Omlazený Acer Chromebook Spin 713

Modely Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) a Acer Chromebook Enterprise Spin 713 navazují na loňský oceňovaný model a využívají nejnovější procesory Intel Core i7 11. generace, které těmto chromebookům poskytují opravdu špičkový výkon. Oba modely mají prémiový design, který kombinuje hliníkové šasi se zvýšenou odolností (U.S. MIL-STD 810H) v konvertibilním provedení. Oba jsou nově vybaveny nejlepší konektivitou ve své třídě, a to dvěma plnohodnotnými porty USB-C s rozhraním Thunderbolt 4 pro přenos dat, napájení notebooku a sdílení obrazu i zvuku na externí monitory. Nové chromebooky navíc nyní poskytují možnost čtečky otisků prstů.

Acer Chroomebook Spin 713

Chromebooky Spin 713 jsou vybaveny 13,5" displejem s rozlišením 2 256 × 1 504 px. Kvalitní obraz doplňuje DTS Audio a vestavěný inteligentní zesilovač pro kvalitnější zvuk bez zkreslení. Chromebooky Spin 713 mají hmotnost 1,37 kg a tloušťku 16,9 mm a jejich konvertibilní konstrukce uživatelům umožňuje zvolit si ideální polohu pro každou práci, ať už jde o režim notebook, tablet, stan nebo displej, anebo jakýkoli úhel mezi nimi. Hybridní pracovníci, kteří pracují na více místech, ocení rychle se nabíjející baterie s kapacitou pro 10 hodin používání.

Současně s uvedenými novinkami představila společnost Acer také dva chromebooky se 14" displejem, což je oblíbená velikost, která nabízí rovnováhu mezi snadnou přenositelností a vysokou produktivitou. Jde o Acer Chromebook 514 (CB514-1W/CB514-1WT) a Acer Chromebook Enterprise 514 (CB514-1W/CB514-1WT). Tato zařízení jsou velmi rychlá, mají integrované zabezpečení, rychle se nasazují a snižují celkové náklady na vlastnictví. Chromebooky osvobozují IT oddělení od mnoha obvyklých administrativních úkolů, usnadňují spolupráci a zajišťují pracujícím v cloudu bezpečný přístup k datům a aplikacím. Všechny nové chromebooky Acer podporují aplikace dostupné prostřednictvím služby Google Play, stejně jako webové aplikace, takže uživatelé budou mít přístup ke všem oblíbeným aplikacím pro produktivní i kreativní práci a další aktivity.

Acer Chromebook 514

Poslední novinkou je Acer Chromebook 314 (CB314-2H/CB314-2HT), který je určen zejména pro studenty. Toto zařízení váží jen 1,5 kg a díky osmijádrovému procesoru MediaTek MT8183 a baterii, která zajišťuje až 15 hodin provozu, poskytuje dostatek výkonu i výdrže.

Pro přesné parametry, ceny a dostupnost navštivte stránky www.acer.cz.


 
  

- Inzerce -

PRŮZKUM: Češi odpracují na neplacených přesčasech více než hodinu denně

Čtyřdenní pracovní týden? V Česku zatím utopie. Lidem v kancelářských profesích nestačí na splnění úkolů ani pět dní. Polovina pracuje skoro šest dní týdně, aby práci stihla.

  

- Inzerce -

Digitalizace zákaznické péče: jak vybrat nejlepší řešení kontaktního centra

GenesysDigitální bitva o zákazníky začala, neprohrajte ji. Pandemie totiž jasně ukázala, že digitalizace stabilizuje byznys i v nejistých dobách. Online sektor raketově rostl i během nejtvrdších lockdownů. Přesunula se tam i většina zákazníků.