facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 3. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acer uvádí dokovací stanici pro chromebooky

Společnost Acer rozšířila svou řadu příslušenství pro chromebooky o dokovací stanici Acer Dock D501. Jde o zařízení, které zjednodušuje připojení více monitorů nebo periferních zařízení k chromebooku. Dokovací stanice prošla důkladným testováním a byla ověřena, že bude bez problémů fungovat se zařízeními se systémem Chrome OS. Nová dokovací stranice podporuje až tři externí monitory a nabízí konektivitu prostřednictvím šesti USB portů.Přenosné počítače nabízejí pohodlí a přenosnost, ale některé úlohy vyžadují více prostoru na obrazovce. Někdy je pohodlnější používat myš než trackpad. Periferní zařízení nabízejí pracujícím profesionálům větší flexibilitu při skládání konfigurace, která jim vyhovuje. Mnozí využívají externí monitor, nebo rovnou dva, klávesnici a myš, možná také USB dongl nebo externí pevný disk pro zálohování dat či další zařízení. Dokovací stanice umožňuje všechna tato zařízení připojit prostřednictvím jediného konektoru USB-C, čímž udržuje pořádek na pracovním stole a snižuje počet kroků nutných k tomu, abyste v pondělí ráno mohli začít pracovat.

Acer Dock D501

Dokovací stanice Acer USB Type-C D501 (ADK020) zjednodušuje proces připojení až tří monitorů prostřednictvím portů DisplayPort a HDMI a je tak vynikající volbou pro uživatele, kteří potřebují více prostoru na obrazovce, než kolik umožňuje samotné zařízení. Šest portů USB (4× USB 3.1 Gen1 Type-A a 2× USB 3.1 Gen2 Type-A) pak nabízí flexibilitu pro připojení dalších periferních zařízení potřebných pro danou práci.

Dokovací stanice podporuje také USB-C Power Delivery pro nabíjení zařízení prostřednictvím konektoru USB-C a je vybavena gigabitovým ethernetem pro kabelové připojení k síti. Za zmínku stojí, že lze během připojení k zařízení se systémem Chrome OS firmware dokovací stanice aktualizovat, čímž je zajištěna maximální kompatibilita s dnešními periferiemi a možnost jejich používání i v budoucnu.


 
  

- Inzerce -

SOFTIP triumfoval v Microsoft Awards 2021 ve třech kategoriích

Jan Schwarz, technický ředitel SOFTIPuCelkem tři vítězství si odnesl SOFTIP v rámci oceňování Microsoft Awards 2021. V historicky nejširší konkurenci uspěl slovenský IT dodavatel díky projektům, které spojovala jedna věc – zefektivnily a zjednodušily spolupráci a fungování v rámci velkých společností, které se musely vyrovnat s náhlými změnami podmínek na trhu, ale také ve vlastních interních procesech.

  

- Inzerce -

Webinář: Správa kontejnerových aplikací v cloudu

SCPNenechte si ujít druhý ze série webinářů zabývající se praktickým využitím kontejnerových řešení v praxi je zaměřený na efektivní správu kontejnerových aplikací. Webinář je připraven zejména pro IT manažery a správce IT infrastruktury, kteří se zajímají o současné technologie a hledají způsob, jak zajistit dostatečnou robustnost, bezvýpadkový a nákladově efektivnější provoz podnikové infrastruktury.