facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 19. 4. 2021 - Zdeněk Gric

Acer přichází s novým notebookem a tabletem ENDURO Urban

Společnost Acer představila dvojici nových odolných zařízení, notebook Acer ENDURO Urban N3 a tablet Acer UNDURO Urban T1, jejichž cílem je poskytnout uživatelům odolnost a snadnou přenositelnost na cestách i mimo ně. Acer ENDURO Urban N3 (EUN314-51W) je odolný 14" notebook. Má hmotnost 1,85 kg a tloušťku 21,95 mm. Může se ale také pochlubit pro zvýšení odolnosti. Notebook byl testován pro splnění standardu MIL-STD 810H (armádní standard) a certifikátu IP53, což naznačuje, že vydrží i drsnější teploty a pády. Kromě toho je také odolný vůči prachu a vodě.Mezi jeho vlastnosti patří výztuhy v každém rohu, které pohlcující nárazy, vodotěsné porty, reproduktory i tlačítka a ventilátor Acer Aquafan. Jde o voděodolný ventilátor, který spolupracuje s chytře navrženým drenážním systémem vylučujícím vodu vnikající do zařízení.ento dobře opevněný notebook je vybaven procesorem až Intel Core i7 11 generace. Kromě toho je osazen i grafickým jádrem NVIDIA GeForce MX330, až 1TB SSD a až 32 GB paměti DDR4. Port USB-C s kompletní funkcionalitou, rozhraní Thunderbolt 4, slot pro kartu SD a Intel Wi-Fi 6 (Gig+) nabízí uživatelům vše, co potřebují pro připojení k ostatním zařízením a k internetu, zatímco 13hodinová výdrž na baterii a Full HD (1 920 × 1 080 px) IPS displej s jasem 450 nitů poskytuje jasnější a čistší obraz i při práci ve venkovních prostorách.

Odolný tablet Acer ENDURO Urban T1

Acer ENDURO Urban T1 (EUT110) je odolný 10" tablet, váží pouhých 595 g a má tloušťku jen 9,8 mm. Navíc se může pochlubit certifikovanou odolností IP53 proti prachu a vodě, stejně jako splněním armádních standardů odolnosti MIL-STD 810H. Jeho tělo je vyrobeno z materiálů pohlcujících nárazy, rohy jsou vyztuženy zesílenými nárazníky a vodotěsná konstrukce chrání porty, reproduktor a tlačítka, což činí toto zařízení dostatečně odolné, aby vydrželo nástrahy každodenního náročného života.

Displej tohoto tabletu má rozlišení 1 920 × 1 200 px, 10bodové dotykové ovládání a jas 450 nitů, takže si uživatelé mohou vychutnat obraz i ve venkovním prostředí. Sklo Antimicrobial Corning Gorilla Glass překrývající displej obsahuje iony stříbra. Pomáhá tak chránit obrazovku a udržuje ji čistou, zatímco funkce, jako je dvoupásmová Wi-Fi, 2Mpx přední kamera a 5Mpx zadní kamera dělají z tohoto tabletu praktického společníka i pro výuku ve venkovním prostředí. Díky až 8hodinové výdrži na baterii, operačnímu systému Android 10 (edice Go) a čtyřjádrovému procesoru může být Acer Enduro Urban T1 po boku uživatelů kdekoli, kam se vydají.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -