facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 9. 6. 2005

Acer představuje řadu TravelMate 4400

Acer_TM4400-W05.jpgSpolečnost Acer představila novou řadu Acer TravelMate 4400. Tato řada je určena pro profesionální uživatele i uživatele z malých, středně velkých a velkých podniků, kteří potřebují elegantní a výkonný multimediální notebook s nejmodernější 64-bitovou mobilní technologií, vynikající grafikou, snadnou připojitelností v jakémkoli prostředí a dlouhou výdrží při provozu na baterie. Počítače TravelMate 4400 využívají novou mobilní technologii AMD Turion 64 s podporou technologie AMD PowerNow!, která přispívá k delší výdrži při provozu na baterie, a technologii HyperTransport pro zajištění nejrychlejší komunikace mezi díly počítače.

Kromě standardní operační paměti 256/512 MB DDR 333, jíž lze rozšířit až na 2,0 GB, a pevného disku ATA 100 jsou notebooky řady TravelMate 4400 vybaveny novým systémovým čipsetem ATI MOBILITY RADEON XPRESS 200 se sdílenou pamětí 64 MB. Vybrané modely mohou být rovněž dodávány s výkonným grafickým čipsetem ATI MOBILITY RADEON X700 s 64 MB externí DDR VRAM pamětí. Jasný 15“ TFT LCD displej s 16,7 milióny barev má rozlišení 1024x768. Notebooky podporují funkci DualView, která umožňuje současně používat externí monitor, a dále Microsoft DirectX 9.0, ATI Powerplay 5.0, S-Video (NTSC/PAL) out a hardwarovou podporu MPEG-2/DVD. Audiosystém kompatibilní s MS Sound je doplněn integrovanými reproduktory a mikrofonem.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.