facebook
Aktuality -> Hardware - 12. 4. 2019 15:55

Acer představuje ConceptD

Kompletní portfolio produktů navržených pro kreativce

Společnost Acer uvedla na trh ConceptD, novou značku Windows 10 stolních počítačů, notebooků a monitorů, které jsou optimalizovány pro grafické designéry, filmaře, inženýry, architekty, vývojáře a další kreativce. Stolní počítače a notebooky ConceptD jsou dodávány v nadčasovém designu s čistě bílými nebo matně černými povrchy, s podsvícením klávesnice v barvě jantaru a čistou a promyšlenou estetikou designu, která umožňuje kreativním profesím soustředit se na proces návrhu.Stolní počítače ConceptD 900 a 500 se mohou pochlubit širokou škálou grafických karet NVIDIA až po Quadro RTX 6000, která umožňuje renderování vizuálních efektů, komplexní 3D modelování, simulace, stejně jako vývoj umělé inteligence a hlubokého učení. Vysoký počet jader snižuje doby načítání a zvyšuje rychlost multitaskingu, zatímco je zajištěna vysoká stabilita a zabezpečení. Nejnovější ovladače NVIDIA Creator Ready přináší rozšířenou podporu aplikací a výkon pro studiové aplikace, jako je Autodesk Arnold, Unreal Engine a REDCINE-X PRO, zrychlování pracovních prostupů pro videoeditory, grafické designéry, animátory a 3D umělce, podobně jako pro fotografy a reportéry.

ConceptD 900 je vysoce výkonný stolní počítač pro profesionály, kteří provozují více složitých a náročných aplikací. Díky dvojici procesorů Intel Xeon Gold 6148 se 40 jádry s podporou 80 vláken, grafické kartě NVIDIA Quadro RTX 6000 a 12 paměťovým slotům pro celkem až 192 GB ECC paměti je vhodnou volbou pro filmaře, animátory, produktové designéry a architekty a pro vývojáře umělé inteligence a hlubokého učení, které vyžaduje vysoký výpočetní a grafický výkon. Kreativní profesionálové mohou díky až dvěma vestavěným M.2 PCIe slotům na desce pracovat s větší flexibilitou. Efektivní konstrukce skříně pojme až pět disků, přičemž nechybí podpora režimů RAIOD 0 a 1. Uživatelé mohou počítač rozšířit, a to díky další třem PCIe ×8 a čtyřem PCIe ×16 slotům.

Počítač ConceptD 900 zůstává chladný, i když na něm poběží výpočetně náročné aplikace, jako je renderování a videoprodukce, to díky návrhu chlazení využívající šest ventilátorů nasávajících vzduch přes přední vzduchový panel s trojúhelníkovým vzorem a cirkulaci vzduchu v celé skříni.

ConceptD 500 je výkonný stolní počítač pro filmaře, animátory a produktové designéry. Je vybaven až procesory Intel Core deváté generace a grafickými kartami až NVIDIA Quadro RTX 4000, díky čemuž je u komplexních projektů práce s multimédii jednodušší a rychlejší. Díky nejnovějšímu procesoru Intel Core i9-9900K deváté generace s 8 jádry, 16 vlákny a taktem dosahujícím až na 5 GHz běží na počítači ConceptD 500 nástroje a projekty tvůrců rychleji, plynuleji a stabilněji. Jeho multijádrový procesor dosahuje vysokého jednojádrového výkonu, zatímco zůstává chladný s nízkým vyzařováním tepla i spotřebou energie. Díky grafickým kartám včetně NVIDIA Quadro RTX 4000 počítač podporuje připojení čtyř 5K monitorů (5 120 × 2 880 @ 60 Hz) s HDR barvami, takže jsou vizuální efekty, pohyblivá grafika a renderování animací pro tento počítač hračkou.

ConceptD 500 díky čtyřem slotům DIMM pro až 64 GB paměti DDR4 s taktem 2 666 MHz poskytne vyšší propustnost a kapacitu pro vysoký výkon při práci na složitých designérských úlohách. Osazené PCIe M.2 NVMe SSD umožňuje práci s velkými modely a komplexní 3D rendering v reálném čase.

Notebooky ConceptD 9, 7 a 5 pro kreativce se mohou pochlubit nadčasovým ConceptD designem, a 4K UHD IPSi displeji s validací PANTONE. Díky tomu, že tyto displeje pokrývají 100 % barevného prostoru Adobe RGB, si mohou být tvůrci jisti, že jsou jejich barvy tak přesné, jak je to jen možné. Díky širokému barevnému gamutu displeje dosahují působivé přesnosti barev s odchylkou Delta E <1. Tyto notebooky určené pro tvůrce zůstávají díky ventilátoru Acer AeroBlade 3D čtvrté generace s mechanismem pro snížení hluku tiché, produkují šum s hlučností nižší než 40 dB.

ConceptD 9 je vybaven CNC strojem opracovanými závěsy Acer Ezel Aero Hinge, které dokážou 17,3" Ultra HD (3 840 × 2 160") displej překlopit, posunout nebo sklopit pro více režimů používání. Displej je validovaný PANTONE a pokrývá 100 % barevného prostoru Adobe RGB s mimořádnou přesností barev s odchylkou Delta E <1. Notebook je vybaven stylusem Wacom EMR, který lze k notebooku ConceptD 9 magneticky přichytit.

Notebook ConceptD 9 je osazen zbrusu novým mobilním procesorem Intel Core i9. Díky grafice NVIDIA GeForce RTX 2080 mohou uživatelé urychlit editaci videa v reálném čase nebo 3D renderovací aplikace a mít tak více času na tvorbu. Poskytuje také akcelerovaný ray tracing, takže si uživatelé mohou prohlédnout realistickou grafiku v akové podobě, jak ji vytvořili. Díky až 32 GB paměti DDR4 s taktem 2 666 MHz a dvěma 512GB M.2 PCIe NVMe SSD v režimu RAID 0 mohou tvůrci ukládat projekty a četná videa, stejně jako přistupovat k velkým souborům, aniž by museli zápolit s vícero externími disky.

Notebook ConceptD 7 vybavený novým procesorem až Intel Core i7 deváté generace a grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 2080 s Max-Q designem kreativcům umožňuje akcelerovat výkon pro až 6K RED úpravy videa a renderování v reálném čase u náročných pracovních postupů. Snadno se přenáší, má tloušťku pouhých 17,9 mm a váží jen 2,1 kg. 15,6" UHD (3 840 × 2 160 px) 4K IPS displej s validací PANTONE byl navržen pro kreativce. Může se pochlubit širokým barevným gamutem pokrývajícím 100 % barevného prostoru Adobe RGB a vysokou přesností barev s průměrnou barevnou odchylkou Delta E <2.

Mezi porty, které mají uživatelé k dispozici, patří Thunderbolt 3 a MiniDP pro připojení až tří externích monitorů. Notebook je také vybaven síťovým řešením Killer DoubleShot Pro pro silné a spolehlivé připojení k Wi-Fi síti.

Notebook ConceptD 5 je vybaven procesorem Intel Core i7 osmé generace s grafikou Radeon RX Vega M GL. ConceptD 5 je lehký a tenký, s moderním designem. Notebook je vybaven kovovým šasi z hořčíko-hliníkové slitiny na zadní straně víka i na vrchu základny a hořčíko-lithiové slitiny na spodku notebooku. Váží pouhých 1,5 kg a má tloušťku 16,9 mm. Může se pochlubit také 6,22 mm úzkými rámečky a 80% poměrem velikosti obrazovky k tělu notebooku.

ConceptD 5 má 4K UHD PANTONE validovaný displej. Pouhých 6,22 mm úzké rámečky poskytují tvůrcům více prostoru pro práci a 100% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB při nízké barevné odchylce Delta E <2 zajišťuje věrnou reprodukci barev. Díky až 16 GB paměti DDR4 a až 1TB rychlému NVMe PCIe SSD úložišti v režimu RAID 0 toho umožní uživatelům udělat více.

Notebook disponuje celou řadou portů včetně USB typ C Gen 1 s podporou 5Gb/s datových přenosů, rozhraním DisplayPort a podporou nabíjení notebooku i offline nabíjení jiných zařízení. Integrovaný snímač otisků prstů poskytuje další zabezpečení prostřednictvím Windows Hello.

Headset ConceptD OJO Windows Mixed Reality je vybaven displejem s rozlišením 4 320 × 2 160 px, odnímatelným a vyměnitelným náhlavním páskem, jednoduchým nastavením vzdálenosti mezi zornicemi a klasickým bílým povrchem. Může se pochlubit patentovanou technologií vestavěných zvukovodů a technologií softwarově asistované změny interpupilární vzdálenosti (IPD), která uživateli umožňuje měnit vzdálenost mezi zornicemi očí a od displeje pro ostřejší, jasnější snímky a příjemnější zážitky.

Odnímatelná konstrukce tohoto headsetu usnadňuje jeho čištění a sdílení mezí více uživateli. K dispozici je buď s pevným náhlavním páskem, nebo s měkkým omyvatelným náhlavním páskem. Vestavěný zvukový systém u ConceptD OJO zaměřuje zvuk na uši, eliminuje potřebu sluchátek a patentované technologie IPD zajišťuje, aby byl displej nastaven v optimální vzdálenosti od očí nositele. Headset se snadno nastavuje díky inside-out trasování a sledování polohy 6 stupni volnosti.

Monitory ConceptD UHD s PANTONE validací, přesností barev Delta E <1 a moderním hladkým černým povrchem se základnou s dřevěným vzorem jsou plně optimalizovány.

ConceptD CM7321K je 32" monitor vhodný pro tvůrce ve 2D. Jeho 32" 4K UHD displej s VESA certifikací DisplayHDR 1000 poskytuje 1 152 zón lokálního stmívání s technologií Mini LED a 99% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB, stejně jako 89,5% prostoru Rec.2020.

ConceptD CP7271K je 27" monitor s PANTONE validací optimalizovaný pro tvůrce ve 3D. Může se pochlubit přesností barev Delta E <1, širokým barevným gamutem pokrývajícím 99 % barevného prostoru AdobeRGB a 93 % prostoru DCI-P3. Je také vybaven funkcemi GSYNC Ultimate a DisplayHDR 1000 pro přirozené barvy a obrazové detaily.


 
  

- Inzerce -

Bezpečnostní dohled jako služba

Česká zbrojovkaČeská zbrojovka a.s. je tradiční český vý robce zbraní s více než 80letou tradicí. Kvůli neustále rostoucímu kybernetickému nebezpečí hledala řešení, které by jí umožnilo co nejrychlejší odhalení případného incidentu. Jako vhodné se nakonec ukázalo zavedení externí služby „Pokročilého bezpečnostního dohledu“ od společnosti AUTOCONT.

  

- Inzerce -

Správa věcných břemen

Sykora Data CenterProblematika správy věcných břemen je dnes (i z důvodů změn legislativy) stále palčivějším problémem všech provozovatelů distribučních, telekomunikačních či jiných sítí, a to i kvůli složitosti celého procesu zřízení věcných břemen. Ex-post řešení pro již provozované sítě je pak často ještě problematičtější, neboť v organizacích většinou neexistuje jakákoli integrace mezi dokumentací sítě a dokumentací vypořádání majetkoprávních vztahů.