facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 26. 10. 2020 - Zdeněk Gric

Acer představil tři nové produkty v řadě podnikových notebooků TravelMate

Společnost Acer představila tři nové modely ze své řady podnikových notebooků TravelMate pro firemní uživatele. Patří mezi ně TravelMate Spin P4 (TMP414RN-51), konvertibilní notebook s dotykovou obrazovkou; TravelMate P4 (TMP414-51), výkonný a snadno přenosný notebook pro ty, kdo preferují modely s klasikou konstrukcí; a TravelMate P2 (TMP214-53), odolný notebook s dostatečným počtem portů i skvělou výdrží na baterii, aby zvládl vše, co může nastat při každodenní práci.Notebooky TravelMate nabízejí spoustu výkonu díky procesorům Intel Core 11. generace s grafikou Iris Xe nebo dedikovanou grafikou až NVIDIA GeForce MX350, díky až 32 GB paměti DDR4 RAM, PCIe SSD se čtyřmi linkami a 1TB M.2 SSD úložišti. Baterie notebooků Acer TravelMate Spin P4 a TravelMate P4 vydrží na jedno nabití až 15 hodin, zatímco u TravelMate P2 se mohou uživatelé spolehnout až na 13hodinovou výdrž.

Modely notebooku TravelMate Spin P4 jsou navíc vybaveny 14" Full HD dotykovým displejem překrytým sklem Corning Gorilla Glass odolným vůči poškrábání. Víko notebooku lze přetočit o 360° pro přechod z notebooku do režimu stojan, stan nebo tablet. Precision Touchpad poskytuje intuitivní ovládání prostřednictvím dotykových gest, zatímco dokovací pero Acer Active Stylus umožňuje v kombinaci s funkcionalitou Windows Ink pohodlné kreslení a psaní poznámek.

Notebooky TravelMate P4 a TravelMate Spin P4 prošly řadou inovací, které v konečném důsledku usnadňují přechod k práci z domova. Byly navrženy tak, aby splňovaly standardy MIL-STD-810G a mohou se pochlubit řadou funkcí zvyšujících jejich odolnost, jako je klávesnice odolná vůči polití a rohy pohlcující nárazy. Navíc jsou vybaveny nahoru směřujícími reproduktory umožňujícími zřetelnější znění konferenčních hovorů a TravelMate P4 i TravelMate Spin P4 lze rychle nabít až do 80 % kapacity baterie za pouhou hodinu.

Výkonný, lehký a mimořádně kompaktní TravelMate Spin P4 v polokovovém a všestranném provedení má hmotnost pouhých 1,53 kg. TravelMate P4 váží 1,45 kg a oba se mohou pochlubit tloušťkou pod 18 mm. TravelMate P2 s texturovanou zadní stranou víka váží pouhých 1,625 kg a má tloušťku 20 mm. Všechny tři modely jsou vybaveny Intel Wi-Fi 6 (Gig+), která jim zajišťuje hladší a rychlejší bezdrátové připojení. Jsou vybaveny i 4G LTE konektivitou s podporou eSIM, což obchodním cestujícím umožňuje využívat okamžité připojení k místním mobilním sítím a rychle měnit mobilní datové plány, aniž by museli vyměňovat SIM nebo navštěvovat obchody.

Všechny nové modely TravelMate jsou vybaveny portem Intel Thunderbolt 4 umožňujícím rychlé přenosy dat díky propustnosti až 40 Gb/s. Tento port má čtyřikrát vyšší propustnost pro data a dvakrát pro video než jakékoli jiné externí rozhraní. Všechny modely jsou navíc vybaveny aplikací Acer Office Manager pro vzdálenou správu. Vestavěný TPM 2.0 (Trusted Platform Module) modul u notebooku TravelMate P4 a TravelMate Spin P4 umožňuje silné zabezpečení, kontroluje oprávněnost přístupu k notebooku už během spouštění systému. Pro bezpečnější přihlašování pomocí Windows Hello jsou notebooky vybaveny infračervenými kamerami a čtečkami otisků prstů, zatímco integrovaný kryt webové kamery slouží pro další ochranu soukromí.

TravelMate P2 (P214-53) bude v oblasti EMEA k dispozici v Q1/2021 za cenu od 759 €, v Q4/2020 bude dostupný TMP215-53 v EDU verzi.
TravelMate P4 (TMP414-51) bude v oblasti EMEA k dispozici v listopadu za cenu od 1019 €.
TravelMate Spin P4 (TMP414RN-51) bude v oblasti EMEA k dispozici v prosinci za cenu od 1150 €.


 
  

- Inzerce -

Evoluce ransomwaru bude pokračovat

PCSEkosystém kolem ransomwaru se stává stále rozsáhlejší a současně diferencovanější. To znamená na jednu stranu sofistikované útoky dobře organizovaných skupin, někdy spojených i přímo s vládami, na druhé straně rostoucí zájem začínajících kyberzločinců bez zvláštních technických znalostí.

  

- Inzerce -

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.