facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 26. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acer představil svůj první ekologický Wi-⁠Fi 6E Mesh router

Acer Connect VeroPokud se chcete chovat šetrně k naší planetě, máte i jiné možnos­ti než se přilepit k silnici nebo sousedům vypouštět pneumati­ky. Můžete si například pořídit ekologický router Acer Connect Vero, který bere ohled na životní prostředí ve všech aspektech od šasi z recyklovaných materiálů přes energeticky úsporné funkce až po balení, které využívá 100% recyklovatelný papír.Router Acer Connect Vero W6m s minimalistickým designem je vyroben z 30 % z PCR plastu a je lakován v šedé barvě. Speciální funkce úsporného režimu optimalizuje spotřebu energie routeru spolu s dalšími připojenými zařízeními tím, že řídí dobu jeho spánku, když není využíván a účinně reguluje frekvenční rozložení dat.

Router Acer Connect Vero W6m je poháněn čtyřjádrovým procesorem MediaTek A53 s taktem 2 GHz, má 1 GB RAM a 4 GB flash paměti a dosahuje maximální teoretické rychlosti až 7,8 Gb/s, když podporuje připojení přes Wi-Fi 6E hned ve třech pásmech (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz).

Ekologický router lze také spárovat až se 4 jednotkami a nabízí tak dosah sítě až 465 m2 u systému dual mesh a až 930 m2 u systému quad mesh, což pomáhá eliminovat mrtvá místa ve větších oblastech pokrytí.

Nový Wi-Fi 6E router klade velký důraz také na ochranu a zabezpečení dat, protože jako první router splňuje normy kybernetické bezpečnosti EU EN 303 645 (RED).


 
  

- Inzerce -

Synology Surveillance Station

SynologyZařízení typu NAS jsou skvělým řešením pro ukládání a zpracování záznamů z IP kamer. Proto společnost Synology, která je lídrem v oblasti NAS zařízení, dlouhodobě rozvíjí systém Surveillance Station, jenž nabízí nákladově velmi efektivní řešení pro videodohled. Jde o spolehlivé, komplexní a přitom velmi intuitivní dohledové řešení s výkonnými a inteligentními nástroji pro sledování, správu a analýzu videa.

  

- Inzerce -

Mobile Device Management

Jak zabezpečit koncové zařízení pomocí Managed Microsoft 365?


S novými technologiemi a rostoucí potřebou bezpečnosti dat se organizace potýkají s nelehkým úkolem zabezpečit a spravovat svá zařízení. Naštěstí existují inovativní řešení, která umožňují rychlou, efektivní a bezpečnou správu zařízení v celém jeho životním cyklu s minimální kooperací ze strany IT.