facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 26. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acer představil svůj první ekologický Wi-⁠Fi 6E Mesh router

Acer Connect VeroPokud se chcete chovat šetrně k naší planetě, máte i jiné možnos­ti než se přilepit k silnici nebo sousedům vypouštět pneumati­ky. Můžete si například pořídit ekologický router Acer Connect Vero, který bere ohled na životní prostředí ve všech aspektech od šasi z recyklovaných materiálů přes energeticky úsporné funkce až po balení, které využívá 100% recyklovatelný papír.Router Acer Connect Vero W6m s minimalistickým designem je vyroben z 30 % z PCR plastu a je lakován v šedé barvě. Speciální funkce úsporného režimu optimalizuje spotřebu energie routeru spolu s dalšími připojenými zařízeními tím, že řídí dobu jeho spánku, když není využíván a účinně reguluje frekvenční rozložení dat.

Router Acer Connect Vero W6m je poháněn čtyřjádrovým procesorem MediaTek A53 s taktem 2 GHz, má 1 GB RAM a 4 GB flash paměti a dosahuje maximální teoretické rychlosti až 7,8 Gb/s, když podporuje připojení přes Wi-Fi 6E hned ve třech pásmech (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz).

Ekologický router lze také spárovat až se 4 jednotkami a nabízí tak dosah sítě až 465 m2 u systému dual mesh a až 930 m2 u systému quad mesh, což pomáhá eliminovat mrtvá místa ve větších oblastech pokrytí.

Nový Wi-Fi 6E router klade velký důraz také na ochranu a zabezpečení dat, protože jako první router splňuje normy kybernetické bezpečnosti EU EN 303 645 (RED).


 
  

- PR -

Jak si vedou české firmy v kybernetické bezpečnosti

Praktické zkušenosti z oblasti etického hackingu a penetračního testování


Komplexní zabezpečení pod­ni­ko­vé infrastruktury, počínaje výpočetními systémy přes úložná řešení, až po komunikační linky není jednoduchá záležitost. S větší či menší úspěšností se o to snaží každá organizace.

  

- PR -

5+1 možností, jak a kde automatizovat procesy pomocí ERP systému

Do úspěšných firem se ERP systémy postupně „vkrádaly“ už od 90. let 20. století. Od té doby se však výrazně posunuly, takže podnikům nabízí úplně nové možnosti.