facebook
Aktuality -> Hardware - 15. 7. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acer představil nový prémiový Chromebook Spin 713 a levný Chromebook Spin 311

Acer Chromebook Spin 713Společnost Acer rozšířila svou nabídku chromebooků o nový stylový Chromebook Spin 713 (CP713-2W) s 13,5" displejem, který bude nabízen i ve verzi pro firmy jako Chromebook Enterprise Spin 713 s odemčenými podnikovými funkcemi systému Chrome OS. Tyto prémiové novinky doplňuje velmi levný a malý Chromebook Spin 311 s 11,6" displejem.Všechny novinky mají konvertibilní konstrukci a slibují vynikající výkon při práci v cloudu, zabezpečení a jednoduchost, která je pro Chrome OS typická. Všechny nové modely nabízí také volitelně ochranu displeje antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass, takže odolají poškrábání, zvyšují bezpečnost a současně nabízí příjemnější dotykové ovládání.

Prémiový model Chromebook Spin 713

Acer Chromebook Spin 713 (CP713-2W) byl navrhován ve spolupráci se společností Intel v rámci inovačního programu Intel Project Athena. Prošel proto přísnými zkouškami, aby dosáhl technických parametrů a vlastností zajišťujících, že bude soustavně poskytovat rychlou odezvu, okamžité probuzení a vysokou výdrž baterie. Acer Chromebook Spin 713 je poháněn procesory Intel Core desáté generace, které zajišťují vysoký výkon pro zpracování více aplikací, stránek, rozšíření a dalších úloh.

Chromebook Spin 713

Notebook je také osazen až 16 GB paměti DDR4 SDRAM a až 256GB PCIe NVMe SSD úložištěm. Uživatelé přitom mohou počítat s dlouhou výdrží na rychle nabíjitelnou baterii. Podle výrobce nabízí nový chromebook až desetihodinovou výdrž. Pro pracovní využití předurčuje nový chromebook jeho 13,5" IPS displej s rozlišením 2K (2 256 × 1 504 px) a poměrem stran 3:2, který zvyšuje produktivitu práce tím, že poskytuje více prostoru na výšku pro webové stránky, dokumenty a tabulky.

Chromebook Spin 713

Produktivitu práce dnes samozřejmě ovlivňuje především konektivita, kterou u nového chromebooku zajišťuje dvoupásmová Wi-Fi 6 s technologií 2x2 MU-MIMO a Bluetooth 5.0. Pro drátové připojení k periferním zařízením má nový chromebook dva porty USB-C, které oba podporují rychlý přenos dat, DisplayPort přes USB-C a USB nabíjení. Notebook je také vybaven portem HDMI, USB 3.0 a čtečkou karet MicroSD.

Hliníkové tělo Acer Chromebook Spin 713 má zesílenou konstrukci, která notebooku poskytuje odolnost na armádní úrovni (v souladu se standardem U.S. MIL-STD 810G). Zesílená konstrukce a ochrana absorbující nárazy zajišťují, že notebook dokáže přežít pády z výšek až 122 cm a vydrží až 60kg zátěž přítlačné síly.

Zařízení má konvertibilní konstrukci a víko tak lze otevřít o kompletních 360°, což umožňuje využívání dotykového displeje ve čtyřech různých režimech. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že velmi užitečná je podsvícená klávesnice, díky které můžete pracovat i za úplné tmy. Na designu nových chromebooků potěší tenčí rámečky okolo displeje, dvojice integrovaných stereofonních reproduktorů a dvojice mikrofonů efektivně určují, odkud zvuk přichází, aby umožnily jasnější komunikaci.

Dodejme, že konvertibilní Acer Chromebook Spin 713 má tloušťku pouhých 16,8 mm a váží jen 1,37 kg.

Malý Chromebook Spin 311

Současně s prémiovým modelem Chromebook Spin 713 uvedla společnost Acer na trh také Chromebook Spin 311 (CP311-3H), což je malý konvertibilní chromebook s 11,6" dotykovým IPS displejem. Díky procesoru Mediatek MT8183 je velmi úsporný a podle výrobce dosahuje až 15hodinovou výdrž na baterii. Acer Chromebook Spin 311, který váží pouze 1 kg, má displej také překrytý antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass HD a v jeho výbavě nechybí ani webkamera s širokým úhlem záběru. Konektivitu zajistí starší verze Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2.

Podpora Android aplikací

Pokud operační systém Chrome OS neznáte, bude pro vás důležitou informací, že nové chromebooky plně podporují aplikace pro Android z Google Play, takže uživatelé chromebooků mají přístup ke všem oblíbeným aplikacím z mobilních zařízení.

Ceny

Model Acer Chromebook Spin 713 (CP713-2W) by se u nás měl prodávat za cenu od 699 €.

Acer Chromebook Spin 311 (CP311-3H) bude za cenu od 299 €.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.