facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 27. 10. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Acer představil čtyři nové chromebooky se 14" a 15,6" displejem

Acer Chromebook 514Společnost Acer představila čtyři nové chromebooky, které vycházejí vstříc potřebám různých typů uži­va­te­lů od domácích a firemních uži­va­te­lů až po studenty. Nové chromebooky jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel nebo MediaTek (model 514) a technologií Wi-Fi 6. Vyznačují se prvotřídním designem a odolnou konstrukci. Všechny nové chromebooky Acer podporují aplikace z Google Play a webové aplikace. Modely v provedení Enterprise navíc odemykají integrované možnosti systému Chrome OS pro jednoduché nasazení a správu chromebooků ve firmách. Chromebooky mají integrované zabezpečení, velmi rychle se nasazují a snižují celkové náklady na vlastnictví.Acer Chromebook Spin 514

První novinkou je konvertibilní 14" model Acer Chromebook Spin 514 (CP514-2H), který bude nabízen i ve variantě Enterprise. Jde o model s kompaktním designem a 14" Full HD IPS displejem, který má úzké okraje na všech čtyřech stranách, což umožňuje dosáhnout 84% poměru obrazovky k tělu.

Nový chromebook Spin 514 pohání procesory Intel Core 11. generace (až i7) a nabízí vysoký výkon, ale přitom pracuje tiše díky konstrukci bez ventilátorů. Při videokonferencích využívá Full HD webovou kameru s modrým skleněným filtrem a technologií redukce šumu, která poskytuje jasnější obraz a redukuje světelné odlesky. Dva reproduktory zařízení směřující nahoru lemují klávesnici a v kombinaci se dvěma mikrofony zajišťují při videokonferencích čistý zvuk.

Nové Chromebooky Spin 514 a Chromebook Spin Enterprise 514 jsou velmi odolné a mají zesílenou konstrukci s hliníkovými horními a spodními kryty a mají díky tomu certifikaci MIL-STD 810H. Mezi další klíčové atributy nových chromebooků patří touchpad ze skla Corning Gorilla Glass, podsvícená klávesnice a Wi-Fi 6.

Acer Chromebook Spin 514

Acer Chromebook 515 - výkon a konference s velkým 15,6" displejem

Další novinkou je model Acer Chromebook 515 (CB515-1W/T), který také bude nabízen i ve variantě Acer Chromebook Enterprise 515, která je ideální pro podniky využívající cloudové technologie. Nové chromebooky řady 515 mají má 15,6" Full HD IPS displej s volitelným multidotykovým ovládáním a jsou poháněny procesory Intel Core 11. generace a výkonnou grafikou Intel Iris Xe. Budou také vybaveny PCIe NVMe úložištěm s kapacitou až 512 GB a až 16 GB paměti RAM, což například umožňuje probuzení chromebooku z režimu spánku za méně než sekundu.

Notebooky Chromebook 515 a Chromebook Enterprise 515 mají stylový hliníkový horní kryt a zesílenou konstrukci, a proto se mohou pochlubit odolností na úrovni armádní normy MIL-STD 810H. Hladký touchpad ze skla Corning Gorilla Glass zajišťuje plynulé a přesné ovládání, posouvání a rolování, zatímco podsvícenou klávesnici vylepšuje přítomnost numerického bloku.

Nové 15,6" chromebooky jsou vybaveny dvěma všestrannými porty USB 3.2 Gen 2 Type-C (jeden na každé straně) pro přenos dat, napájení a sdílení obrazu a zvuku na externích displejích. Připojují se bezdrátově pomocí Wi-Fi 6 a jsou vybaveny i rozhraním HDMI a čtečkou karet microSD.

Acer Chromebook 514

Nový Acer Chromebook 514 (CB514-2H/T) má ultrapřenosný design a je poháněn osmijádrovým procesorem MediaTek Kompanio 828, který s přehledem zvládá velmi úsporný operační systém ChromeOS a poskytuje celodenní, až 15 hodinovou výdrž baterie a lze jej rychle nabít až na 50 % kapacity této baterie za pouhých 30 minut. Jde o elegantní zařízení, které váží pouhých 1,3 kg a je tenké 16,85 mm, takže je dostatečně kompaktní pro časté přenášení. Stylový hliníkový horní kryt poskytuje ochranu proti promáčknutí, zatímco touchpad ze skla Corning Gorilla Glass zajišťuje plynulé ovládání. Čtrnáctipalcový matný displej Chromebooku (volitelně multidotykový) má úzké rámečky a ve výbavě nechybí ani podsvícená klávesnice.

Acer Chromebook Spin 314

Cenově dostupný Acer Chromebook Spin 314 (CP314-1H/N) je vybaven nejnovějšími procesory Intel, 14" dotykovým Full HD IPS displejem s úzkými rámečky a nabízí cca 10hodinovou výdrž na baterii, což z něj dělá dobrou volbu pro studenty. Mnoho z nich jistě potěší, že model Spin 314 je vybaven ekologickým touchpadem OceanGlass vyrobeným výhradně z plastového odpadu, který byl recyklován do textury připomínající sklo. Acer Chromebook Spin 314 je také vybaven širokou škálou možností připojení – portem USB 3.2 typu C, dvěma porty USB 3.2 typu A, portem HDMI, čtečkou karet MicroSD a technologií Wi-Fi 6.

Doporučené ceny:
Acer Chromebook Spin 514 (CP514-2H) bude k dispozici za cenu od 799 €.
Acer Chromebook Enterprise Spin 514 bude k dispozici za cenu od 1 049 €.
Acer Chromebook 515 (CB515-1W/T) bude k dispozici za cenu od 499 €.
Acer Chromebook Enterprise 515 bude k dispozici za cenu od 799 €.
Acer Chromebook 514 (CB514-2H/T) bude k dispozici za cenu od 399 €.
Acer Chromebook Spin 314 (CB314-1H/N) bude k dispozici za cenu od 449 €.

Přesné parametry, ceny a dostupnost se ovšem mohou lišit v závislosti na zemi prodeje.

Acer Chromebook Spin 314


 
  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.

  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.