Aktuality -> IT společnost - 4. 3. 2013

Svatoslav Novák znovu prezidentem ICT Unie

Prezidentem ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se na další tříleté období stal Svatoslav Novák. Rozhodlo o tom na svém zasedání představenstvo ICT Unie. Svatoslav Novák vykonává uvedenou funkci již od ledna 2010, kdy ICT Unie vznikla sloučením APVTS (Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí) a SPIS (Sdružení pro informační společnost). V letech 1995 až 1999 působil Svatoslav Novák jako generální ředitel společnosti SPT Telecom a předseda správní rady firmy Eurotel. Více než deset let byl předsedou APVTS (Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí). Vystudoval elektrotechnickou fakultu VUT Brno, absolvoval krátkodobá studia v The William Davidson Institute / The University of Michigan Business School. Svatoslav Novák se ve volném čase se věnuje sjezdovému lyžování, tenisu a cyklistice. Mezi jeho zájmy patří i rychlé kabriolety, design a aktivní malování.



 
  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.

  

- PR -

Synology BC800Z

Nová generace dohledových kamer


Synology BC800Z představuje moderní a komplexní pojetí dohledového řešení, které propojuje kvalitní optiku, 4K rozlišení, hybridní osvětlení a inteligentní edge AI. Pro průmyslové podniky, distribuční centra, dopravní areály nebo zabezpečení objektů kritické infrastruktury jde o výrazný krok vpřed. Kamera nabízí flexibilitu, která dříve vyžadovala specializované PTZ systémy nebo rozsáhlou backend analytiku — a zároveň výrazně zjednodušuje provoz i integraci.