facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 21. 2. 2013

OKsystem prezentoval svůj nový projekt v New Yorku

Dne 31. ledna 2013 se v prostorách České národní budovy v New Yorku uskutečnila akce s názvem “Disrupt, Innovate, Collaborate. Win. Repeat…” a OKsystem byl jedním z pořadatelů. Na tomto odborném semináři byl představen projekt OKstartLAB (www.OKstartLAB.com), který je společným dílem newyorské kanceláře OKsystemu a místní konzultantské firmy BK Advisory. Na akci, na jejíž uspořádání se podílel Generální konzulát ČR v New Yorku, se osobně zúčastnil i generální ředitel společnosti OKsystem Martin Procházka. Vedle jeho vystoupení si zhruba 80 přítomných hostů vyslechlo také prezentace ředitele odboru pro mezinárodní záležitosti newyorské radnice C. Carltona Vanna, ekonomického konzula Generálního konzulátu New York Stanislava Beneše a vedoucího newyorské kanceláře OKsystemu Martina Kudrnáče.



V příspěvcích byl zdůrazněn význam technologické spolupráce mezi ČR a USA, vyspělost a inovační potenciál českého IT sektoru. Program moderoval David Kinnear. V další části semináře se pak v rychlém sledu představilo devět zajímavých projektů a kolem těchto amerických start-upů se rozproudila živá diskuze.

 

OKsystem již na podzim roku 2012 založil v New Yorku své obchodní zastoupení a ve spolupráci s BK Advisory a dalšími partnery rozvíjí několik projektů.


 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.