Aktuality -> Hardware - 24. 4. 2013

Ultra široký 21:9 monitor Philips

Nový monitor Philips 298P4QJEB, který byl představen na veletrhu CeBIT 2013, nyní přichází prostřednictvím společnosti MMD - Monitors & Displays Czech Republic na český a slovenský trh. Ultra široký HD (UWHD) 29“ monitor se vyznačuje nejnovější AH-IPS technologií, rozlišením 2560 x 1080 pixelů a pozorovacími úhly 178°/178°. Monitor je vybaven funkcí MultiView, díky níž má uživatel možnost zobrazit obsah z více zdrojů zároveň. Tuto schopnost ocení jak finanční odborníci, kteří potřebují pracovat s rozsáhlými daty zapsanými v tabulkách, tak i grafici při práci s CAD/CAM programy. Vždy je možné připojit až dva zdroje signálu zároveň a sledovat jejich obsah pohodlně vedle sebe.



Pro větší pohodlí při práci je monitor vybaven základnou SmartErgoBase, která dovoluje snížit jej až na úroveň pracovního stolu. Monitor je vybaven řadou rozhraní, například USB 3.0 pro rychlý přenos dat, HDMI a Dual Link DVI. Dále monitor také podporuje technologii DisplayPort, díky které lze řetězově propojit několik monitorů.

 
  

- PR -

Automatizace, AI a DevOps: jak se mění každodenní práce IT týmů

Způsob, jakým dnes fungují IT týmy, se rychle mění. Tlak na rychlost dodávky, stabilitu systémů i bezpečnost vedou k tomu, že tradiční přístupy přestávají stačit. Místo ruční správy, izolovaných nástrojů a oddělených rolí se prosazuje automatizace, úzké propojení vývoje a provozu a stále častěji i zapojení umělé inteligence. Infrastructure as Code, AI asistenti i nové nástroje ukazují, jak zrychlit vývoj i provoz bez chaosu.