facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 11. 2. 2021 - Zdeněk Gric

43 soutěžních týmů projektu Nakopni Prahu se sejde na online konferenci

Organizátoři pražského inovačního maratonu #NakopniPrahu vybrali z celkových 55 přihlášených týmů 43 nejlepších a přizvali je do soutěže. Vybrané týmy nejen mladých inovátorů se sejdou v pátek 12. února na virtuálním programu „Nalejvárna“. Tady se detailně seznámí s letošními výzvami, průběhem inovačního maratonu a s mentory.Druhý ročník Pražského inovačního maratonu spustil primátor hl. města Prahy Zdeněk Hřib v polovině prosince. Cílem soutěže je vymyslet a rozvinout projekty, které pomocí technologií nebo inovativních řešení zlepší život Pražanů, a současně se můžou rychle realizovat. Za pomoci mentorů by měli soutěžící během čtyř měsíců vymyslet a v detailu rozpracovat návrh na řešení v rámci jedné ze zadaných oblastí. Vítězná řešení získají finanční podporu v celkové výši 100 000 Kč a pomoc s realizací vzniklého nápadu, včetně další finanční podpory.

Celkem se do projektu přihlásilo 55 soutěžících týmů, ze kterých organizátoři vybrali 43 nejlepších. Dvou- až pětičlenné týmy se sejdou tento pátek na „Nalejvárně“, kde se detailně seznámí s výzvami a průběhem letošního ročníku. Letos se vzhledem k pandemické situaci setkání uskuteční virtuálně, prostřednictvím online akce přístupné na stránkách www.nakopniprahu.cz. Do akce se také zapojilo celkem 35 odborníků z různých oblastní městské správy, univerzit, městského plánování, ale i komerční sféry, kteří budou s účastníky projekty konzultovat.

„Považuju za skvělý signál, že akce zaujala ve srovnání s prvním ročníkem ještě víc nejen mladých lidí ze širokého spektra oborů, kterým zaleží na kvalitě života v naší metropoli. Těší mě, že chtějí město zlepšovat,“ říká primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib. A dodává: „Přihlásil se skutečně vysoký počet kvalitních týmů. Vzhledem k tomu, že se akce kvůli pandemii koná v online prostředí, řekli jsme si, že se zařídíme podle hesla: všechno zlé je k něčemu dobré. Protože nejsme omezeni místem, přizvali jsme letos do soutěže téměř dvojnásobný počet účastníků.“

Matej Šandor, místopředseda představenstva městské společnosti Operátor ICT dodává: „OICT usiluje o neustálý rozvoj, lepší kvalitu života obyvatel Prahy a efektivní využívání dat i energií. To vše pomocí těch nejmodernějších nástrojů a technologií. To je i společný cíl, který nás pojí s přihlášenými, měnit metropoli tak, aby se stávala co nejpříjemnějším místem pro život.“

Nalejvárna Pražského informačního maratonu se koná v pátek 12. února 2021 od 9:30 na www.nakopniprahu.cz.

Vybrané týmy představí své nápady 9. dubna na semifinále. Poté budou za pomoci mentorů a odborníků pracovat na prototypu řešení, které odprezentují během května nebo června při slavnostním finále. Vítězná řešení získají finanční podporu v celkové výši 100 000 Kč a pomoc s realizací vzniklého nápadu.


 
Daktela
  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

  

- Inzerce -

Kde snižují náklady firmy se správně nastavenými ERP systémy?

Tématem poslední doby se stávají úspory, které přináší společnostem správně zvolené a implementované ERP systémy. Nejde jen o často zmiňované zvýšení efektivity výroby nebo zlepšení poskytované služby. Podnikové systémy přináší i spoustu skrytých úspor v nákladech.

Helios
- inzerce -