Aktuality -> Hardware - 4. 4. 2012

2TB disk WD pro uživatele počítačů Mac

Western Digital uvedl na trh svůj první přenosný 2,5" disk s kapacitou 2 TB určený pro uživatele počítačů Mac. Externí disk My Passport Studio určuje nový standard v kapacitě přenosných externích disků a poskytuje ve spolupráci s nástrojem Apple Time Machine rychlé, snadné a automatické zálohování. Dále umožňuje uživatelům počítačů Mac mít jeden disk pro ochranu i transport celého digitálního obsahu. Nový přenosný disk zachovává elegantní styl kovového pouzdra, které poskytuje další ochranu pevného disku, a vhodně doplňuje počítače MacBook Pro či MacBook Air.


Vedle rozhraní USB 2.0 nabízí My Passport Studio dva porty vysoce výkonného rozhraní FireWire 800. Dva porty FireWire poskytují rychlé datové přenosy a současně umožňují uživatelům řetězově propojit další disky či jiná periferní zařízení jako třeba HD kamery. My Passport Studio také přináší hardwarové šifrování a softwarovou ochranu heslem.

Doporučená koncová cena nového 2TB disku WD My Passport Studio je 5899 Kč.


 
  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.

  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.