Aktuality -> Hardware - 21. 11. 2013

15“ notebooky Toshiba Satellite U50t a M50 se systémem Windows 8.1

Na český trh pichází nové notebooky a Ultrabooky Toshiba Satellite M50 a U50t se systémem Windows 8.1. Oba modely s hmotností od 2,1 kg a tloušťkou 2,1 cm nabízí displej o úhlopříčce 15,6“ (39,6 cm). Model Satellite U50t je první 15,6" (39,6 cm) Ultrabook od Toshiby. Je vybaven desetibodovým dotykovým displejem pro snadné ovládání grafického rozhraní Windows 8.1. Prvním modelem, který se dostává v těchto dnech na trh, je Satellite U50t-A-10H. Pohání ho procesor Intel Core i5 Haswell na frekvencí 1,6 GHz (2,6 GHz Turbo Boost) s operační pamětí 4 GB. Pro uložení dat je připraven pevný disk s kapacitou 750 GB a rychlý start systému zajišťuje SSD disk 32 GB. O grafický výstup se stará Intel HD Graphics 4400 s až 1,75 GB sdílené paměti. Praktickým doplňkem pro večerní práci je podsvícená klávesnice.



Notebooky Satellite M50 jsou vestavěny do stejného šasi jako Satellite U50 a jsou vybaveny procesory 4. generace Intel Core nebo nejnovějšími procesory AMD APU.

 

Model Satellite M50-A-110 je postaven na procesoru Intel Core i5-4200U a grafické kartě NVIDIA GeForce GT 740M se 2 MB dedikované paměti. Velikost operační paměti je 4 GB a pevný disk pojme 750 GB.

 

Základ Satellite M50D-A-10D tvoří kompletně řešení od AMD s čtyřjádrovým procesorem AMD A4-5000 APU a grafikou AMD Radeon HD 8330 a až 1,75 GB sdílené paměti. Operační paměť 4GB doplňuje pevný disk s kapacitou 500 GB.


 
  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme. 

  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.