facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Výrobce vzduchotechniky Ventos chrání svá data s řešeními Kerio

ZebraSpolečnost Ventos nabízí komplexní služby v oboru vytápění, zpětného využívání tepla, vzduchotechniky a klimatizace na klič, od projektu až po realizaci. Ventos se zabývá projekční a inženýrskou činností i samotnou realizací navrhovaných projektů v oblasti vzduchotechniky a klimatizace.


Součástí organizace je vývojové oddělení a na to navazující prototypové a montážní dílny, samozřejmostí je záruční a pozáruční servis na špičkové technické úrovni. V současné době společnost disponuje více než 150 zaměstnanci.

Výzvy

Jakožto výrobní podnik Ventos zpracovává velké množství důležitých dat, která využívá v rámci své IT infrastruktury či komunikuje se svými partnery a zákazníky. Fungování celé firmy podporuje virtualizované prostředí VMware, kde běží jednotlivé servery a doplňkové služby – data prostupují celým produktovým cyklem od projektu k programování CNC strojů, výrobě a vlastní realizaci zakázky. Často se stává, že společnost začne realizovat projekt, na kterém se pracovalo třeba i před 10 lety, a proto je důležitá ochrana dat ve velmi širokém rozsahu.

Před několika lety byla společnost napadena kryptovacím virem, který se do podnikové sítě dostal infikovaným e-mailem. V té době nezafungoval v té době žádný antivir a především selhal lidský faktor. I když data byla bez problémů obnovena ze záloh, bylo jasné, že je potřeba posílit bezpečnost již na úrovni zabezpečení podnikové sítě a elektronické pošty.

Řešení

Na samém počátku společnost využívala produkt WINROUTE, který byl později nahrazen řešením firewallu od Keria a následně řešením Kerio Control. Řešení komplexní ochrany sítě Kerio Control v sobě spojuje vlastnosti Next-Generation Firewallu, tj. síťový firewall a směrovač, detekci a prevenci útoků (IPS), antivirovou ochranu, VPN a filtrování webového obsahu a aplikací. Nejlépe tak vyhovovalo bezpečnostním potřebám společnosti Ventos.

Vzhledem k dobrým zkušenostem s produkty Kerio společnost neváhala ani při zajišťování podnikové elektronické pošty a rovnou se rozhodla pro poštovní server Kerio Connect. Aby se minimalizovalo riziko opětovného virového napadení, Ventos využívá funkcionalitu, díky které nelze do firmy zaslat žádný spustitelný soubor v archívu ZIP či RAR. Společně s tím byla s pomocí nastavení pravidel a definicí eliminována možnosti selhání uživatelů. V současné době administrátor pouze monitoruje a eviduje pokusy o takovéto podvodné emaily, aniž by hrozilo bezprostřední nebezpeční infekce. Řešení dodala FiMA, partner společnosti GFI Software na českém trhu.

Přínosy

S produkty Kerio se významně se ve společnosti Ventos zvýšila úroveň zabezpečení jak e-mailové komunikace, tak ochrany IT infrastruktury. Šifrovaná VPN síť navíc umožňuje projektantům a konstruktérům pracovat i z domova. Nastavení Kerio VPN tunelu v rámci Kerio Control je velmi jednoduché, poskytuje výkonné síťové připojení, a navíc umožňuje připojení mobilních zařízení.

Kerio Connect zase umožňuje uživatelům, jako jsou obchodníci na cestách, mistři na stavbách a další pracovníci mimo centrálu firmy, komunikovat kdykoliv a odkudkoliv s pomocí chytrého telefonu, tabletu apod. Poskytuje uživatelům možnost používat nejrůznější oblíbené e-mailové klienty a snadný přístup k poště přes intuitivní webové rozhraní. Pro administrátora je také důležitá čeština a české podpory produktů Kerio, což významně zefektivňuje zjednodušuje implementaci a správu obou řešení.

„Jako uživatelé máme s produkty společnosti Kerio dlouhodobě ty nejlepší zkušenosti, jak v oblasti zabezpečení, tak i uživatelského komfortu. V této oblasti jsme plně dali na doporučení firmy FiMa, se kterou spolupracujeme více než 20 let a která je naším výhradním dodavatelem IT infrastruktury a služeb. Jako vždy i v případě řešení Kerio to bylo správné rozhodnutí,“
Jaroslav Pšenička, obchodní ředitel společnosti Ventos.
Více informací o společnosti Ventos lze nalézt na www.ventos.cz.
Více informací o řešeních Kerio lze nalézt na www.kerio.cz.

 
Helios
- inzerce -