facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Aktuality -> Hardware - 31. 8. 2017 14:02

Nový Acer Chromebook 15 s podporou Android aplikací

Acer ChromebookJak jsme vás nedávno na webu SystemOnLine upozornili, získávají notebooky s operačním systémem Chrome OS (chromebooky) postupně podporu Android aplikací. Výrazně se tak rozšiřují možnosti chromebooků a využitelnost v domácnostech i firmách. Bohužel nabídka chromebooků na našem trhu je zatím velmi malá a prakticky jde pouze o zařízení značky Acer. Nabídka Aceru naštěstí obsahuje řadu velmi atraktivních chromebooků, k nimž už brzy přibude i novinka právě uvedená na veletrhu IFA. Jde o nový Acer Chromebook 15 s hliníkovou konstrukcí, dlouhou výdrží na baterie a rozšířenou konektivitou. Půjde o zatím jediný chromebook na trhu s 15,6" IPS displejem s Full HD rozlišením.Nový chromebook by měl být na našem trhu dostupný v říjnu. Doufejme, že se u nás bude prodávat ve všech konfiguracích, které byly na veletrhu IFA představeny. IPS displej by tak měl být k dispozici v dotykovém i nedotykovém provedení a vybírat snad bude možno i z různé kapacity paměti a interního úložiště.

Přislíbeno je, že nový Acer Chromebook 15 bude mít ihned po spuštění přístup obchodu Google Play a bude podporovat běh aplikací pro Android, takže jeho uživatelé získají přístup k více než dvěma milionům androidích aplikací. Acer slibuje také velmi dlouhou, až 12hodinovou výdrž na baterii, což by vzhledem k úspornosti systému Chrome OS nemuselo být příliš nadsazené. Snažíme se nový chromebook Acer získat co nejdříve na testy, abychom mohli jeho vlastnosti ověřit v praxi.

Zatím se můžeme kochat vzhledem Acer Chromebooku 15 a zkoumat jeho parametry. První dojmy jsou velmi pozitivní. Hliníková konstrukce chromebooku vypadá skvěle. Nový Chromebook 15 je oproti předchozí generaci také tenčí a lehčí. Váží 1,72 kg a jeho rozměry jsou 378 × 256 × 18,9 mm.

Acer Chromebook

Acer Chromebook 15 je vybaven velkou podsvícenou klávesnicí a prostorným touchpadem. Přední reproduktory obklopující klávesnici jsou předpokladem pro kvalitní zvuk. Bezventilátorová konstrukce chromebooku navíc zajišťuje zcela tichý provoz. Vestavěná HD webkamera má 88° široký úhel záběru, aby při videohovorech zabrala více účastníků.

Pro plynulý chod úsporného systému Chrome OS je nový Acer vybaven zcela dostatečným výkonem, když bude možno vybírat z konfigurace s nejnovějšími dvoujádrovými procesory Intel Celeron, nebo čtyřjádrovými  Intel Pentium (Intel Celeron N3350, Celeron N3450, Pentium N4200). Modely této řady budou k dispozici s 32GB či 64GB eMMC úložištěm a se 4 nebo 8 GB paměti RAM.

Pro bezdrátové připojení k síti nabízí Acer Chromebook 15 wi-fi adaptér Intel Wireless-AC (802.11ac) s technologií 2x2 MIMO. Oproti předchozí generaci chromebooků Acer byla rozšířena nabídka konektorů pro připojení různých periferií. Nový Acer Chromebook 15 má dva konektory USB 3.1 Type-C, dva porty USB 3.0 Type-A a kombinovaný jack konektor pro sluchátka/reproduktor. Prostřednictvím rozhraní USB 3.1 Type-C se nový chromebook také nabíjí a připojuje k externímu monitoru. Potěšila nás vestavěná čtečka karet microSD, která podporuje až 128GB SDXC karty pro přenášení a ukládání souborů.

Nový Acer Chromebook 15 by měl být na našem trhu dostupný v říjnu za cenu od 499 € v konfiguraci s dotykovým (CB515-1HT) nebo nedotykovým displejem (CB515-1H).


 
General Registry - DNSSEC
  

- Inzerce -

Je jeden více, nebo méně než tři?

VeraMožná se vám zdá, že je to zvláštní otázka. Pokud mluvíme o početních operacích na množině reálných čísel, je odpověď jasná. Pokud ovšem přeneseme problém do praktického života úřadu, už to nebude tak jednoduché. Ke své činnosti využívají městské a obecní úřady informační systémy. Někde mají jeden, někde dva, tři nebo i více.