facebook
Aktuality -> Hardware - 31. 8. 2017 14:02

Nový Acer Chromebook 15 s podporou Android aplikací

Acer ChromebookJak jsme vás nedávno na webu SystemOnLine upozornili, získávají notebooky s operačním systémem Chrome OS (chromebooky) postupně podporu Android aplikací. Výrazně se tak rozšiřují možnosti chromebooků a využitelnost v domácnostech i firmách. Bohužel nabídka chromebooků na našem trhu je zatím velmi malá a prakticky jde pouze o zařízení značky Acer. Nabídka Aceru naštěstí obsahuje řadu velmi atraktivních chromebooků, k nimž už brzy přibude i novinka právě uvedená na veletrhu IFA. Jde o nový Acer Chromebook 15 s hliníkovou konstrukcí, dlouhou výdrží na baterie a rozšířenou konektivitou. Půjde o zatím jediný chromebook na trhu s 15,6" IPS displejem s Full HD rozlišením.Nový chromebook by měl být na našem trhu dostupný v říjnu. Doufejme, že se u nás bude prodávat ve všech konfiguracích, které byly na veletrhu IFA představeny. IPS displej by tak měl být k dispozici v dotykovém i nedotykovém provedení a vybírat snad bude možno i z různé kapacity paměti a interního úložiště.

Přislíbeno je, že nový Acer Chromebook 15 bude mít ihned po spuštění přístup obchodu Google Play a bude podporovat běh aplikací pro Android, takže jeho uživatelé získají přístup k více než dvěma milionům androidích aplikací. Acer slibuje také velmi dlouhou, až 12hodinovou výdrž na baterii, což by vzhledem k úspornosti systému Chrome OS nemuselo být příliš nadsazené. Snažíme se nový chromebook Acer získat co nejdříve na testy, abychom mohli jeho vlastnosti ověřit v praxi.

Zatím se můžeme kochat vzhledem Acer Chromebooku 15 a zkoumat jeho parametry. První dojmy jsou velmi pozitivní. Hliníková konstrukce chromebooku vypadá skvěle. Nový Chromebook 15 je oproti předchozí generaci také tenčí a lehčí. Váží 1,72 kg a jeho rozměry jsou 378 × 256 × 18,9 mm.

Acer Chromebook

Acer Chromebook 15 je vybaven velkou podsvícenou klávesnicí a prostorným touchpadem. Přední reproduktory obklopující klávesnici jsou předpokladem pro kvalitní zvuk. Bezventilátorová konstrukce chromebooku navíc zajišťuje zcela tichý provoz. Vestavěná HD webkamera má 88° široký úhel záběru, aby při videohovorech zabrala více účastníků.

Pro plynulý chod úsporného systému Chrome OS je nový Acer vybaven zcela dostatečným výkonem, když bude možno vybírat z konfigurace s nejnovějšími dvoujádrovými procesory Intel Celeron, nebo čtyřjádrovými  Intel Pentium (Intel Celeron N3350, Celeron N3450, Pentium N4200). Modely této řady budou k dispozici s 32GB či 64GB eMMC úložištěm a se 4 nebo 8 GB paměti RAM.

Pro bezdrátové připojení k síti nabízí Acer Chromebook 15 wi-fi adaptér Intel Wireless-AC (802.11ac) s technologií 2x2 MIMO. Oproti předchozí generaci chromebooků Acer byla rozšířena nabídka konektorů pro připojení různých periferií. Nový Acer Chromebook 15 má dva konektory USB 3.1 Type-C, dva porty USB 3.0 Type-A a kombinovaný jack konektor pro sluchátka/reproduktor. Prostřednictvím rozhraní USB 3.1 Type-C se nový chromebook také nabíjí a připojuje k externímu monitoru. Potěšila nás vestavěná čtečka karet microSD, která podporuje až 128GB SDXC karty pro přenášení a ukládání souborů.

Nový Acer Chromebook 15 by měl být na našem trhu dostupný v říjnu za cenu od 499 € v konfiguraci s dotykovým (CB515-1HT) nebo nedotykovým displejem (CB515-1H).


 
  

- Inzerce -

Roboti, chatboti, blockchain a štíhlé IT

Nenechte si ujít nové vydání časopisu IT Systems


IT Systems 1-2/2018Do nového roku vstupujeme jako obvykle dvojčíslem, do kterého jsme opět připravili pestrou nabídku témat, mezi nimiž bych chtěl upozornit především na chatboty. Aplikace, které dokáží autonomně komunikovat se zákazníkem nebo například uchazečem o práci, se totiž velmi rychle prosazují v mnoha odvětvích.

  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.