Systém eDoCat má nový modul řízené dokumentace

AlfrescoSpolečnosti Onlio uvedla na trh nový modul pro správu řízené dokumentace v rámci svého řešení pro správu dokumentů eDoCat. Nový modul významně zjednodušuje práci manažerům kvality jak při vývoji nebo aktualizaci interních předpisů, tak i při seznamování zaměstnanců s nimi v souladu s normami.



„Možnost automatizovat procesy spojené s řízením dokumentace významně ulehčí práci zejména manažerům kvality. A to nejen práci, kterou mají s vývojem jednotlivých směrnic, ale zejména usnadní organizaci procesu seznamování zaměstnanců s příslušnými dokumenty i následné prokázání, že se konkrétní zaměstnanec s dokumentem seznámil. Ať už se jedná o seznámení s dokumenty při nástupu nového zaměstnance, anebo seznámení příslušné skupiny zaměstnanců při aktualizaci vybraného interního předpisu,“ vysvětluje Pavel Nykl, obchodní ředitel společnosti Onlio.

Nový modul je navržen tak, aby pomohl jak při vývoji nových interních předpisů nebo jejich aktualizaci, tak i při seznamování zaměstnanců s nimi v souladu s normami, jak vyžadují systémy managementu jakosti. V modulu jsou předdefinované potřebné procesy a parametry k naplnění požadavků norem. Každý zaměstnanec má k dispozici vždy dokument, který potřebuje ke své práci, v aktuálně platném znění. Centrální správa všech dokumentů řídí oprávnění přístupu k jednotlivým souborům. Modul zároveň sleduje platnost jednotlivých dokumentů nebo umí jednoznačně prokázat seznámení zaměstnanců s jeho obsahem.

Systém eDoCat přitom centralizuje všechny informace o řízené dokumentaci a může automatizovat oběh dokumentů dle nastaveného workflow. Modul kontinuálně iniciuje pravidelný přezkum platnosti dokumentace. Podstatně se tak snižuje časová i administrativní náročnost sběru dat potřebných pro vývoj a implementaci různých druhů směrnic v rámci systému managementu kvality, a to včetně evidence revizí a změn. Nechybí ani možnost řízeného přesunu expirovaných dokumentů do archivu.

Alfresco
Alfresco eDoCat

Dodejme, že systém eDoCat je postaven na open source platformě Alfresco Community Edition a je k dispozici jak v on-premise modelu provozovaném na vlastní IT architektuře zákazníka, tak v cloudovém provedení v režimu software jako služba (SaaS).

Alfresco


 
  

- PR -

Díky digitalizaci zvládneme více zakázek se stejným počtem servisních techniků,

říká Jana Dupalová, manažerka kvality společnosti ERILENS


Ing. Jana Dupalová je manažerkou kvality ve společnosti ERILENS, která se zabývá instalací a servisem stropních zvedacích systémů pro imobilní osoby. Dříve se v této firmě potýkali s extrémním množstvím administrativy v papírové podobě, která zdržovala servisní techniky a komplikovala plánování. Problémem byla i chybovost, nepřehlednost a složitý přístup k potřebným informacím. Proto firma hledala způsob, jak celý proces evidence zakázek zefektivnit. Optimální řešení našla v systému Digio, díky kterému nastoupila cestu od papírování k digitálnímu servisu.

  

- PR -

AI mění podatelny, účetnictví i schvalování

Tichá revoluce v kancelářích


Umělá inteligence se během posledních dvou let přesunula z role experimentální technologie pro nadšence do praktického nástroje pro každodenní práci. V administrativě, zejména ve veřejné správě a organizacích s rozsáhlým oběhem dokumentů, je její přínos nejviditelnější. Právě zde lidé narážejí na opakující se omezení v podobě nedostatku kapacit, vysoké míry chybovosti při ručním přepisu dat i zdlouhavého zpracování vstupů, které zbytečně brzdí navazující agendy.