Aktuality -> IT Business - 25. 7. 2018

SODAT má nového technického ředitele

Na post technického ředitele brněnské softwarové firmy nastupuje Martin Jansa. Jeho hlavním úkolem bude maximálně využít potenciál týmu SODAT, který se bude pod jeho vedením také nadále rozšiřovat. Pro zrychlení vývoje cybersecurity produktů chce v SODAT plně využít principy agilního řízení ve vývoji i produkt managementu. „Moje mise ve firmě bude zaměřena především na podporu týmu s využitím zkušeností z vývoje bezpečnostních řešení,“ popisuje Jansa. Zodpovědnost tak bude mít za řízení celého vývojového týmu, včetně koordinace spolupráce s Gauss Algorithmics v oblasti security machine learningu. Věnovat se bude také technické podpoře i rozšiřování stávajícího počtu vývojářů a data security analytiků.



Do SODAT přináší Martin zkušenosti ze společností jako je AVG Technologies, kde působil zhruba 15 let, a JIC StarCube. “Do AVG, tehdy ještě Grisoftu, jsem nastoupil v době, kdy byl tým zhruba stejně velký jako je SODAT dnes. S firmou jsem prožil růst až v úspěšnou mezinárodní společnost,” uvádí Martin Jansa. V AVG se podílel například na řízení inženýrských oddělení vyvíjejících aplikace a zabývající se bezpečností nebo zákaznickými systémy.

V rámci JIC StarCube pak působil jako externí mentor v programu zaměřeného na zabezpečení internetu a bezpečnosti ICT (informačních a komunikačních technologií). „V programu bylo 10 týmů, pokrývali jsme širokou škálu témat od technologií, vnitřních procesů, vedení, produktů až po partnerství,“ vysvětluje Jansa. V roli JIC experta zrealizoval desítku projektů v programech JIC Master a Platinn.

Jako kouč pomáhá také dalším firmám v IT, a to především uvědomit si ty správné hodnoty, zásady a postupy. „Od roku 2016 podporuji v roli konzultanta a kouče nejen softwarové společnosti v regionu. Pomáhám jim jak s interní efektivitou organizace, tak s hledáním té správné hodnoty pro jejich zákazníky,“ vysvětluje nový technický ředitel společnosti SODAT. Je zastáncem agilního řízení a plánování práce.


 
  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.

  

- PR -

AI už není jen trend, ale potvrzuje svou reálnou sílu v byznysu

Generativní umělá inteligence už není jen experimentem technologických nadšenců, ale stává se významnou součástí fungování firem a organizací. Často se prezentuje marketingovým pozlátkem, ale pokud má fungovat ve složitém světě organizací, nestačí jen začít. Důležité je vybudovat celé zázemí, které jí dá reálnou hodnotu. To je hlavní poselství 22. ročníku technologické konference SOFTECON 2025, kterou pořádala společnost SOFTEC. Akce se zúčastnilo přes 300 odborníků z bank, pojišťoven, telekomunikací i veřejného sektoru.