Aktuality -> Hardware - 16. 4. 2010

SGI představuje storage server pro HPC

Nový SGI InfiniteStorage Server 3500 je plně integrovaný storage server, který nabízí vysokou hustotu a energetickou účinnost v cenově příznivém balení. Díky podpoře nízko-latentních protokolů včetně iSER pro iSCSI přes InfiniBand je ISS3500 dobrou volbou pro vysoce výkonné výpočetní (HPC = high performance computing) clustery jako třeba SGI Altix ICE. Navíc aplikace, jako bezpečnostní video centrála, data warehousing a object storage pro Lustre silně těží z rychlosti této platformy a z její kapacity.

ISS3500 využívá bohaté nabídky softwarových řešení InfiniteStorage od SGI, např. Data Migration Facility (DMF) pro virtualizaci různých druhů disků v jednom systému. Zákazníci tak získají možnost precizně ladit systém dle specifických potřeb bez nutnosti kompromisů.
ISS3500 ve 4U šasi obsahuje 36 diskových slotů pro 3,5" SATA, SAS a SSD disky, které zabalí až 72 TB do jednoho systému za cenu nižší než 0,90 USD za gigabyte. ISS3500 zahrnuje standardně také high-availability vlastnosti včetně rezervních zdrojů a rezervního, za chodu vyměnitelného, chladicího systému.
Využívá nejnovější dvoupaticové procesory Intel pro plnou x64 aplikační kompatibilitu. Produkt je dostupný s různými standardními storage protokoly včetně iSER, iSCSI, NFS a CIFs a je také dodáván s oceněným souborovým systémem XFS. Navíc ISS3500 zahrnuje také výběr infrastrukturního připojení včetně ethernetu, InfiniBandu a 10Gb ethernetu, aby tak umožnil maximální kompatibilitu s existujícími prostředími.
SGI InfiniteStorage Server 3500 je okamžitě dostupný, cenu výrobce sdělí na vyžádání.


 
  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.

  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.