Aktuality -> Analýzy - 17. 9. 2018

Pozornost hackerů se přesunuje do oblasti mobilních telefonů

Hacking mobilních zařízení je stále větším ohrožením pro jednotlivce i firmy. Centrum pozornosti útočníků se sem přesunuje jednak proto, že tyto systémy jsou zranitelnější, jednak proto, že uživatelé na rozdíl od počítačů většinou nevnímají potřebu mobilní zařízení nějak zabezpečit. Jejich ochrana je proto velkou výzvou pro ty, kteří zajišťují bezpečnost podnikových IT systémů a dat, jak se shodují odborníci na dnes zahájené konferenci HackerFest 2018.



Mobilní telefony se často využívají současně k soukromým i pracovním účelům (tedy v režimu BYOD). Řada firem vůbec nehlídá, nakolik jsou tato zařízení používaná i pro vstup do firemních e-mailových systémů a jak jsou zabezpečená pro sdílení důležitých dokumentů. Přitom potřeba rychle reagovat kdykoli a odkudkoli vede lidi k tomu, že část pracovní agendy řeší právě prostřednictvím chytrých telefonů. Neuvědomují si ale často, jak zranitelná jsou tato zařízení.

„Poučenější uživatelé systému Android vědí, že by při instalaci programů i z prověřených zdrojů měli být ostražití a dávat pozor na to, co vše chce instalovaný program zpřístupnit,“ říká Roman Kümmel, odborník na bezpečnost přednášející na HackerFestu. „Ale sám systém Android obsahuje několik zcela legitimních vlastností, které mohou být zneužity k odposlechu konverzace vedené přes mikrofon, odesílání SMS nebo provádění dalších nekalých činností.“

Přednášky a prezentace předních odborníků na IT bezpečnost a etický hacking od nás i ze zahraničí jsou v letošním ročníku také zaměřeny například na to, jak lze využívat nedokonalostí malware pro návrh efektivní obrany proti němu, poodhalí i informace o metodách a nástrojích, které používají vládou sponzorované hackerské skupiny. Přednášky doplňují reálné ukázky hackerských technik i metod ochrany.


 
  

- PR -

AI už nie je len trend, ale potvrdzuje svoju reálnu silu v biznise

Generatívna umelá inteligencia už nie je len experimentom technologických nadšencov a stáva sa významnou súčasťou fungovania firiem a organizácií. Často sa prezentuje marketingovým pozlátkom, no ak má fungovať v zložitom svete organizácií, tak nestačí len začať. Dôležité je vybudovať celé zázemie, ktoré jej dá reálnu hodnotu. To je hlavný odkaz z 22. ročníka technologickej konferencie SOFTECON 2025, ktorú organizovala spoločnosť SOFTEC. Na podujatí sa zúčastnilo vyše 300 odborníkov z bánk, poisťovní, telekomunikácií, či organizácií verejného sektora.

  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.