Aktuality -> Hardware - 30. 5. 2018

NEC představuje novou řadu 4K/UHD public displejů

NEC Display Solutions Europe představila řadu nejnovějších 4K/UHD public displejů. Nové displeje řady MultiSync P a V budou k dispozici ve čtyřech velikostech - 65", 75”, 86” a 98". Displeje nabízejí obraz v HDR kvalitě, který poskytuje bohaté a realistické vizuální zážitky ve všech světelných podmínkách. HDR výrazně zvyšuje jak kontrast, tak přesnost reprodukce barev. Jasné části obrazu mohou být ještě mnohem jasnější, což dává obrazu hloubku a barvy jsou tak ještě intenzivnější.



Obě řady jsou vhodné pro rozmanitou škálu průmyslových odvětví a prostředí – retail, digital signage, oblast finančnictví, výroby, vzdělávání, zdravotnictví nebo dopravu. Díky vysoké homogenitě obrazu jsou také obzvláště vhodné pro prostředí s kritickými podmínkami jako jsou řídící pracoviště nebo velíny.

Série P nabízí jas 700 cd/m2, což zajišťuje dobře čitelný obsah i za jasných světelných podmínek, zatímco série V, s jasem 500 cd/m2, je vhodná pro standardní světelné podmínky. Komfort sledování byl výrazně vylepšen díky použití nejnovějších antireflexních povrchů, které poskytují jasný obraz při měnících se náročných podmínkách okolního prostředí.

Elegantní, štíhlý design zaručuje bezproblémovou integraci do libovolného prostředí. Menší hloubka umožňuje snadnou integraci do jakéhokoli interiéru, nebo do architektonického celku. Flexibilitu použití dodatečně zvyšuje možnost instalace displejů v orientaci na šířku i na výšku, případně jako interaktivní dotykový displej.

Displeje řady P a V disponují technologii Open Modular intelligence (OMi), která umožňuje zvýšit výkon displeje a to bezproblémovou integrací jedné z možností slotových řešení NEC - Slot-in PCs, modulu Raspberry Pi, případně integrovaného SOC media player.


 
  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.

  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.