- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (22)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (33)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (80)
- HRM (27)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT slueb a řeení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (39)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (71)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řeení pro logistiku (45)
- IT řeení pro stavebnictví (26)
- Řeení pro veřejný a státní sektor (27)
Tematické sekce
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údrby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tiskBranové sekce
![]() | |
| Přihlaste se k odběru newsletteru SystemNEWS, který kadý týden přináí výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | |
Partneři webu
Multisenzorové kamery nabízejí ucelený panoramatický záběr bez mrtvých uhlů
Společnost Axis představila dvě nové panoramatické multisenzorové kamery s horizontálním rozliením a 10K. Díky plynulému spojení obrazu ze čtyř snímačů poskytují ucelený 180° panoramatický záběr a zajiují tak dokonalý situační přehled bez tzv. mrtvých uhlů. Kamery navíc mají vlastní procesor pro podporu pokročilých analytických funkcí s vyuitím AI.

Multisenzorové kamery jsou vhodné předevím pro venkovní instalace, kde mohou sledovat rozsáhlé oblasti, jako jsou parkovitě, venkovní skladovací prostory, perimetry a celá náměstí. Uplatnění ale najdou také v interiérech například v maloobchodu, na stadionech nebo v dopravě.
Panoramatická kamera AXIS Q4809-PVE nabízí detailní záběry v rozliení 26 MPx při 30 snímcích za sekundu s horizontálním záběrem 180° a vertikálním záběrem 45°. Druhá panoramatická kamera AXIS Q3839-PVE nabízí jetě vyí rozliení 29 MPx při 30 snímcích za sekundu s horizontálním a vertikálním záběrem 180° a 90°.
Prvotřídní záběry u obou kamer pomáhá zachytit technologie Axis Forensic WDR,a to i kdy jsou ve scéně tmavé nebo příli světlé oblasti. Bezztrátový zoom navíc umoňuje přiblíení bez sníení ostrosti obrazu, co je vhodné při sledování objektů na velké vzdálenosti.

Multisenzorové kamery usnadňují instalaci a přináejí úspory. Vystačí si s jedním kabelem, jednou IP a jedinou licencí pro VMS software. Vestavěné motory přitom umoňují vzdálené natáčení/naklápění/rolování. Díky procesorové jednotce pro hluboké učení (DLPU) je moné provozovat výkonné analytické nástroje přímo v zařízení. Kamery se proto dodávají s předinstalovaným softwarem AXIS Object Analytics slouícím k detekci, klasifikaci, sledování a počítání osob i různých typů vozidel. DLPU také zajiuje vylepené monosti zpracování a ukládání informací, take je moné shromaďovat a analyzovat jetě více dat ne dříve. Poskytuje také cenná metadata, která usnadňují rychlé, snadné a efektivní forenzní vyhledávání v ivém nebo nahraném videu.
Kamery lze také spárovat s radarovým zařízením Axis, co poté umoňuje vyuívat AXIS Radar Data Visualizer, výkonnou aplikaci, která zvyuje hodnotu a funkčnost multisenzorových kamer Axis. Tato aplikace shromaďuje a zpracovává radarová data a prezentuje je jako vizuální překryvy přímo v obraze z kamery.
IT Systems podporuje
Formulář pro přidání akce











