LCS vykazuje Intrastat přímo z IS

Společnost LCS International jako první umožňuje uživatelům informačních systémů LCS odesílání dat Intrastatu přes Portál veřejné správy. Ve spolupráci se svým partnerem, firmou Celní software, zapracovala tuto funkčnost do systému LCS Helios. Vykazování Intrastatu, tedy statistiky o obchodu s ostatními členskými zeměmi EU, patří od 1. května 2004 mezi základní povinnosti všech firem obchodujících v prostoru EU.

Perioda předávání výkazů je měsíční, podobně jako u přiznání k DPH. Doposud bylo z 80% řešeno pomocí aplikace IDES, dodávané zdarma Celní správou, která trpí vážným nedostatkem - chybějícím elektronickým podpisem. Z tohoto důvodu připravil úřad možnost odesílat data Intrastatu prostřednictvím Portálu veřejné správy (PVS). Možností odesílat data Intrastatu přes internet v současnosti disponuje informační systém pro středně velké a menší společnosti – LCS Helios. Posílání výkazů bude umožněno všem uživatelům systému již za leden 2006. Podmínkou je registrace firmy nebo zástupce na celním úřadě a použití kvalifikovaného elektronického podpisu.

 
  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.

  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.