Aktuality -> IT Projekty - 11. 5. 2018

Internet věcí pro dálkové odečty vody

IoT.waterSpolečnost IoT.water, která nabízí řešení pro dálkové odečty vody na bázi IoT, vyhodnotila zkušenosti z pilotních projektů a vybrala České Radiokomunikace (CRA) jako svého partnera pro další aktivity.



IoT.water nabízí své služby dálkových odečtů významným vodárenským společnostem, jakož i městům a obcím v rámci celé ČR. Jsou integrátorem IoT služeb – vyvíjejí vlastní hardware, aplikace pro zpracování dat a dodávají komplexní řešení pro správu a odečty vodoměrů. První komerční projekty v počtu dvou tisíc instalací byly zahájeny na podzim roku 2017. Na základě výsledků těchto pilotních projektů IoT.water vybrala i pro další projekty síť LoRaWAN, kterou provozují České Radiokomunikace už od roku 2016.

„V současné době pokračujeme v rozšiřování naší IoT sítě LoRaWAN na základě potřeb zákazníků. Pokrýváme nadále taková místa, kde je reálné využití služeb v rámci IoT. Společnost IoT.water je jedním z typických partnerů, u kterých vznikla poptávka po dokrytí signálem. V rámci svých pilotních projektů zákazníci IoT.water potvrdili, že LoRaWAN je pro potřebu dálkových odečtů vhodnou technologií,“ uvádí k uzavření spolupráce Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pro spolupráci s CRA, je individuální přístup a možnost přizpůsobit pokrytí IoT sítě potřebám našich zákazníků,“ dodává ke spolupráci s CRA jednatel společnosti IoT.water Pavel Válek.

IoT síť postavená na technologii LoRaWAN pokrývá v současné době aglomerace na celém území ČR. V současné době probíhá plánované dokrývání a také individuální výstavba na základě poptávky po dostupnosti signálu v konkrétních projektech.

Mapa pokrytí IoT


 
  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.