Aktuality -> IT Business - 7. 8. 2018

Dva noví manažeři ve vedení Konica Minolta

Významnými posilami české Konica Minolta se stávají Lukáš Hanžl, který povede oddělení ITS (IT Services) Sales, a Petr Provazník, jenž se postaví do čela ITS Delivery. Jejich cílem bude prodej a dodávka IT služeb. Dvě nová oddělení vznikla v reakci na výrazné zvýšení poptávky po IT službách a s tím související růst tržeb tuzemského zastoupení. Lukáš Hanžl vystudoval obor IT na České zemědělské univerzitě v Praze a do Konica Minolta přichází ze společnosti Capgemini. Tam se věnoval mimo jiné vývoji a prodeji řešení pro banky a mobilní operátory. Dříve zastával různé obchodní pozice, například ve společnosti Microsoft.



Za dodávku IT služeb a vývoj softwarových řešení bude odpovědný Petr Provazník, ředitel oddělení ITS Delivery, ve kterém v současnosti působí již téměř 60 IT specialistů. Petr Provazník vystudoval Vysoké učení technické v Brně a před nástupem do Konica Minolta působil v několika světových zastoupeních společnosti IBM. Z pozice vedoucího manažera byl odpovědný za poskytování IT služeb globálním klientům a řízení transformačních IT programů. Více než 20leté zkušenosti má rovněž v oblasti správy infrastruktury datacenter.

Součástí týmu ITS se stane i oddělení produktového marketingu, jenž bude podporovat přímý a nepřímý prodej a mimo jiné se zaměří na vytváření produktových balíčků od technologických partnerů (Microsoft, HP, K2 BlacPearl, MFiles, …). Do konce léta by v ITS mělo působit zhruba 75 zaměstnanců. „Podařilo se nám získat kolegy, kteří mají velké zkušenosti z oboru. Předpokládáme, že budeme nadále růst a chceme dát možnost i novým mladým talentům,“ informoval L. Hanžl.


 
  

- PR -

Repasovaný notebook: Proč je chytřejší volba než nový?

Za deset tisíc korun dnes v obchodě pořídíte nový notebook se základním výkonem a plastovým tělem. Za stejné peníze ale můžete mít repasovaný stroj se skvělým výkonem, který původně stál i čtyřicet tisíc. Není to překlep a není to háček. Pojďte se podívat, proč si repas zaslouží vaši pozornost.

  

- PR -

Díky digitalizaci zvládneme více zakázek se stejným počtem servisních techniků,

říká Jana Dupalová, manažerka kvality společnosti ERILENS


Ing. Jana Dupalová je manažerkou kvality ve společnosti ERILENS, která se zabývá instalací a servisem stropních zvedacích systémů pro imobilní osoby. Dříve se v této firmě potýkali s extrémním množstvím administrativy v papírové podobě, která zdržovala servisní techniky a komplikovala plánování. Problémem byla i chybovost, nepřehlednost a složitý přístup k potřebným informacím. Proto firma hledala způsob, jak celý proces evidence zakázek zefektivnit. Optimální řešení našla v systému Digio, díky kterému nastoupila cestu od papírování k digitálnímu servisu.