Novell uvádí ZENworks 11

Ucelené řešení pro správu koncových bodů

Společnost Novell oznámila dostupnost produktu Novell ZENworks 11, komplexního řešení pro správu koncových zařízení. ZENworks 11 na jediné platformě integruje čtyři produkty: ZENworks Configuration Management, ZENworks Asset Management, ZENworks Patch Management a ZENworks Endpoint Security Management. Tato integrace nyní poskytuje administrátorům IT ucelené řešení pro správu zařízení a zabezpečení koncových zařízení, aktualizace aplikací, a sledování licencí na software. To vše navíc ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích. ZENworks 11 zároveň splňuje krátkodobé potřeby, jako je například migrace na operační systém Windows 7.



Řešení ZENworks 11, vybavené funkcemi správy založenými na identitách a novými funkcemi rozlišování polohy, umožňuje administrátorům spravovat zařízení na základě toho, kdo je používá a kde se daná zařízení nacházejí. Pomáhá tak dosáhnout vyšší úrovně produktivity a zabezpečení. Mezi další vlastnosti řešení ZENworks 11 patří možnost nakonfigurovat správu napájení systému Windows, provádět vzdálenou správu napájení prostřednictvím technologie Intel vPro nebo spravovat a aktualizovat zařízení se systémy Windows a Linux z jediné konzole.

 
  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.

  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.