Akademie múzických umění je bezpapírová

Společnost Novell oznamila dokončení první fáze projektu elektronizace interních procesů Akademie múzických umění (AMU). Od letošního března umožňuje řešení dodané společnostmi Novell a Software602 vzdálený přístup do sítě AMU všem zaměstnancům, včetně externích pracovníků akademie. Zaměstnanci jsou nyní schopni například zažádat elektronickou formou o dovolenou a zaslat žádost svému nadřízenému ke schválení. Tento postup je možné aplikovat na všechny provozní procesy AMU. V další fázi se uvažuje o zapojení studentů, a to ve všech lokalitách AMU.



Základem architektury pro realizaci projektu se stalo řešení Novell Identity Manager, které AMU využívá již několik let, a 602XML z rodiny produktů společnosti Software602, partnera společnosti Novell. Dodané řešení obsahuje aplikaci certifikační autority pro zajištění bezpečné autentizace a identifikace uživatele. Na druhé straně 602XML zajišťuje jednoduché a praktické pokrytí firemních procesů prostřednictvím inteligentních elektronických formulářů.

 
  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.

  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.