Aktuality -> IT Business - 30. 7. 2013

VMware ve 2. čtvrtletí 2013 zvýšila zisk

Společnost VMware zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2013. Příjmy za druhé čtvrtletí dosáhly výše 1,24 miliardy dolarů a oproti stejnému období v roce 2012 stouply o 11 %. Bez započítání příjmů spojených s GoPivotal a všech odprodejů, které proběhly v roce 2013, vzrostly příjmy ve druhém čtvrtletí oproti stejnému období předchozího roku o 15 %. Provozní zisk za druhé čtvrtletí 2013 činil 270 milionů dolarů, a vzrostl tak meziročně o 28 %. Provozní zisk bez přihlédnutí k metodice GAAP byl ve druhém čtvrtletí 417 milionů dolarů, což znamená navýšení o 16 % oproti stejnému období loňského roku. Čistý zisk za druhé čtvrtletí dosáhl výše 244 milionů dolarů, tedy 0,57 dolaru na akcii. Oproti stejnému období v loňském roce, kdy čistý zisk byl 192 milionů dolarů a 0,44 dolaru na akcii, vzrostl o 28 %. Bez přihlédnutí k metodice GAAP činil čistý zisk 343 milionů dolarů a 0,79 dolaru na akcii, a vzrostl tak o 16 % ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2012, kdy dosáhl celkově 296 milionů dolarů a 0,68 dolaru na akcii.



 
  

- PR -

Automatizace, AI a DevOps: jak se mění každodenní práce IT týmů

Způsob, jakým dnes fungují IT týmy, se rychle mění. Tlak na rychlost dodávky, stabilitu systémů i bezpečnost vedou k tomu, že tradiční přístupy přestávají stačit. Místo ruční správy, izolovaných nástrojů a oddělených rolí se prosazuje automatizace, úzké propojení vývoje a provozu a stále častěji i zapojení umělé inteligence. Infrastructure as Code, AI asistenti i nové nástroje ukazují, jak zrychlit vývoj i provoz bez chaosu.

  

- PR -

Paměti a disky v roce 2026 stále zdražují. Jak z toho ven?

Trh s počítačovými komponentami prochází turbulentním obdobím. Operační paměti stojí dvojnásobek oproti loňsku, úložiště následují stejný směr a odborníci předpovídají, že situace se nezlepší ještě několik let. Jestli i vy jste zameškali tu správnou dobu na upgrade či koupi nového počítače či notebooku, máte vůbec ještě šanci pořídit je za slušnou cenu?