Aktuality -> IT Business - 9. 11. 2018

VMware kupuje společnost Heptio

Společnost VMware na konferenci VMworld 2018 Europe oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o převzetí společnosti Heptio, jejíž produkty a zkušenosti pomáhají podnikům zavádět do praxe systém Kubernetes. Heptio uplatňuje své znalosti v rostoucí řadě produktů, open-sourcových projektů a příspěvků k vývoji Kubernetes. To doplňují aktivity jako školení, podpora a odborné služby, které urychlují integraci Kubernetes a souvisejících technologií do struktury podnikového IT. Heptio tak pro VMware otevře nové kanály k zapojení open-sourcové komunity a posílení vývoje Kubernetes i k uspokojování poptávky po nativně cloudových řešeních u velkých světových firem.



Společnosti VMware a Pivotal dodávají kontejnerovou službu PKS, která představuje nejucelenější portfolio Kubernetes včetně lokálních implementací i cloudových služeb. Díky ní mohou zákazníci provozovat Kubernetes a své moderní aplikace bez ohledu na typ cloudu. Po dokončení akvizice obohatí řešení Kubernetes portfolio společnosti VMware a urychlí zavádění Kubernetes v podnicích.

„Kubernetes je otevřený rámec pro multicloudovou infrastrukturu, který umožňuje podnikům provozovat moderní aplikace,“ říká Paul Fazzone, viceprezident společnost VMware a generální ředitel obchodní jednotky nativně cloudových aplikací. „Produkty a služby Heptio posílí a rozšíří snahy společnosti VMware ustanovit Kubernetes prostřednictvím PKS jako de facto standard pro multicloudovou infrastrukturu. Máme radost, že se k nám připojí tým společnosti Heptio vedený Craigem a Joem a pomůže nám asistovat zákazníkům na cestě do multicloudového světa.“


 
  

- PR -

Jak proměnit výrobní data v podklady pro správná rozhodnutí

V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili především na digitalizaci výrobních podniků, které zažívají velmi složité období. V posledních letech prošel český průmysl pandemií a energetickou krizí, k tomu stále trvá geopolitická nejistota a hrozba zásadního narušení dodavatelských řetězců a obchodních vztahů. Změnila tato zkušenost postoj výrobních firem k digitalizaci? Tuto otázku jsem položil hned na úvod rozhovoru s Robertem Fárkem, který stojí v čele firmy ITeuro a specializuje se na IT řešení pro výrobní firmy.