Aktuality -> Komunikace a sítě - 3. 12. 2013

Unifikovaná přístupová brána ZyXEL UAG4100 s duálním rádiem

ZyXEL Communications představuje unifikovanou přístupovou bránu ZyXEL UAG4100 určenou pro sektor pohostinství. Brána UAG4100 podporuje dvě rádiové frekvence, 2,4 GHz a 5 GHz. Duální rádio umožňuje, že se zařízení automaticky přepne do pásma 5 GHz, pokud je pásmo 2,4 GHz již plně obsazené. UAG4100 obsahuje platformu pro správu, která dokáže zvládat až 300 uživatelů současně. Brána zároveň stanovuje priority pro využití šířky pásma u každého účtu. Zároveň však brání zneužívání přenosové kapacity.



Brána UAG4100 nabízí též integrované fakturační funkce, a majitelé pohostinských zařízení ji tedy mohou využít pro generování optimálních přístupových oprávnění pro zákazníky. K těmto funkcím patří autentizace pomocí webového portálu, přihlášení s přijetím dohody s uživatelem a autentizace pomocí serveru RADIUS. ZyXEL UAG4100 také podporuje funkci SMS lístků (SMS ticketing).

 

Brána obsahuje integrovaný kontroler sítě WLAN a napomáhá instalaci přístupových bodů bez předchozí konfigurace. Jakmile UAG4100 naváže spojení s přístupovými body, je okamžitě příslušné nastavení použito pro každý přístupový bod. Prostřednictvím brány UAG4100 lze síť Wi-Fi také centrálně monitorovat a spravovat.


 
  

- PR -

Automatizace, AI a DevOps: jak se mění každodenní práce IT týmů

Způsob, jakým dnes fungují IT týmy, se rychle mění. Tlak na rychlost dodávky, stabilitu systémů i bezpečnost vedou k tomu, že tradiční přístupy přestávají stačit. Místo ruční správy, izolovaných nástrojů a oddělených rolí se prosazuje automatizace, úzké propojení vývoje a provozu a stále častěji i zapojení umělé inteligence. Infrastructure as Code, AI asistenti i nové nástroje ukazují, jak zrychlit vývoj i provoz bez chaosu.

  

- PR -

Paměti a disky v roce 2026 stále zdražují. Jak z toho ven?

Trh s počítačovými komponentami prochází turbulentním obdobím. Operační paměti stojí dvojnásobek oproti loňsku, úložiště následují stejný směr a odborníci předpovídají, že situace se nezlepší ještě několik let. Jestli i vy jste zameškali tu správnou dobu na upgrade či koupi nového počítače či notebooku, máte vůbec ještě šanci pořídit je za slušnou cenu?