facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 2. 10. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Prostě skvělý!

Test monitoru AOC U2790PQU

AOC U2790PQUElegantní a všestranný monitor s výborným poměrem cena‒výkon‒kvalita, který ovšem uspokojí i náročnější uživatele. Právě tak by se dal jednou větou charakterizovat monitor AOC U2790PQU, který jsme měli možnost otestovat. Jde o cenově dostupný 27" monitor s 4K rozlišením, ergonomickým stojanem a USB rozbočovačem. A jedním slovem je prostě skvělý. Právě takový monitor bych chtěl domů i do kanceláře.



Monitor U2790PQU je vybaven 4K IPS panelem (rozlišení 3 840 × 2 160) s vynikající přesností barev a širokým barevným gamutem (pokrytí sRGB 108 %). Základem pro kvalitní obraz je 10bitový RGB zobrazovací panel s technologií Deep Color, která nabízí podstatně přirozenější přechody mezi odstíny. Další vylepšení kvality obrazu zajišťuje technologie Wide Colour Gamut, která umožňuje zobrazit více barev než běžné monitory. Toho je dosaženo prostřednictvím speciálního hardwarového řešení, nejen pouhým softwarovým nastavením. Výsledkem je věrný obraz s jemnými detaily ožívajícími díky širší paletě barev. Monitor U2790PQU tak bez problémů uspokojí i fotografy, designéry a většinu grafiků, kromě specialistů na pre-press, pro které existují specializované a několikanásobně dražší monitory. Ve své cenové kategorii nabízí AOC U2790PQU výbornou kvalitu obrazu.

Velmi důležitou předností testovaného monitoru je ergonomický stojan, který umožňuje natáčení, naklápění a nastavení výšky v širokém rozsahu, což vám pomůže najít optimální polohu displeje pro práci nebo zábavu. Mnozí uživatelé se při výběru monitoru soustředí pouze na parametry displeje a stojan považují za nepodstatnou část monitoru, ale to je velká chyba. Přizpůsobení monitoru nejen pomáhá snížit únavu a šetřit záda, ale v konečném důsledku pomáhá dosáhnout lepších výsledků při jakékoli činnosti.

AOC U2790PQU

Kromě praktického stojanu musím na konstrukci monitoru pochválit také design s velmi tenkými rámečky na 3 stranách displeje, což zlepšuje možnosti uspořádání více monitorů vedle sebe s minimálními rušivými přechody mezi jednotlivými displeji.

AOC U2790PQU

Jako jednu z mála věcí, které bych snad monitoru vytkl, je nastavování pomocí joysticku na zadní straně monitoru, se kterým jsem se chvíli pral, než jsem si zvykl na jeho citlivost. Někdo se také možná pozastaví nad tím, že ve výbavě monitoru chybí starší konektory VGA a DVI, ale já naopak chválím odvahu AOC posunout se dál, protože VGA konektor na 4K monitoru považuji za výstřednost, když tu máme DisplayPort a HDMI 2.0. Od vestavěných dvouwattových reproduktorů nečekejte žádné zázraky, ale jinak už k tomuto monitoru mohou mít výhrady snad jen náruživí hráči. Těm asi nebude stačit frekvence 60 Hz a doba odezvy (GtG) 5 ms, ale pro akční hry je určena úplně jiná kategorie monitorů. Pokud tedy hledáte kvalitní všestranný 4K monitor za rozumnou cenu, je AOC U2790PQU určitě skvělou volbou.

Vybrané základní parametry:
Obrazovka matná 27", 4K UHD (3 840 × 2 160), IPS, 60 Hz
Jas 350 cd/m2, statický kontrast: 1 000:1
Konektory 2× HDMI, 1× DP, 1× vstup a 2× výstup USB 3.1 Gen1, audio vstup/výstup
Cena v době testování 7 990 Kč včetně DPH.

AOC U2790PQU


 
  

- PR -

Firma fortell, která má zručnost a dovednost nejen v názvu, spoléhá na IS KARAT

Myšlenka na nutnost výběru nového informačního systému se ve společnosti fortell objevila už v roce 2018. Hlavním důvodem byla skutečnost, že společnost původně využívala účetní systém od lokálního dodavatele, který již nebyl schopen svou funkčností ani poskytovanými službami podporovat rozvoj společnosti. K rozhodnutí o výběru ale nakonec došlo až v roce 2020, kdy se ve společnosti fortell rozhodli poněkud netradičně využít nastalé období pandemie Covid-19 k výběru nového ERP řešení.

  

- PR -

Budoucnost práce s dokumenty pomocí General Documents AI

Společnost Konica Minolta, tradiční lídr v oblasti tiskových technologií, dlouhodobě klade důraz na rozvoj komplexních IT služeb. V posledních letech se zaměřuje na vývoj inovativních řešení, která propojují tradiční tiskové procesy s digitálním světem. Jedním z klíčových směrů jejich výzkumu a vývoje (R&D) je implementace umělé inteligence (AI) do administrativních procesů. Tato technologie zásadně mění způsob, jakým organizace pracují s dokumenty, a přináší rychlejší a efektivnější zpracování dat.