Progress vylepšil integrovaný webový aplikační firewall v cloudové platformě LoadMaster 360

ProgressProgress představil nové funkce v rámci své cloudové platformy pro doručování aplikací LoadMaster 360. Především vylepšil integrovaný webový aplikační firewall, což pomůže firmám chránit jejich webové aplikace před kybernetickými útoky.



Vylepšená funkcionalita brány WAF (Web Application Firewall) přináší detailní přehled o stavu zabezpečení, snižuje čas potřebný ke konfiguraci firewallu a navíc umožňuje snadnou identifikaci falešných varování (false positives) pomocí umělé inteligence. Spolu s inteligentním nastavením pravidel to umožňuje snadnější zabezpečení aplikací.

 

Webové aplikace jsou dnes atraktivním cílem pro útočníky, kteří se snaží zneužít zranitelnosti v jejich zabezpečení a získat neoprávněný přístup k citlivým informacím. Při zapnutí všech filtrů webového firewallu ale může dojít k neúmyslnému zablokování legitimních uživatelů a ovlivnění výkonu aplikací. Na druhou stranu vypnutí těchto filtrů bez pečlivé analýzy může způsobit, že aplikace budou zranitelné vůči útokům. LoadMaster 360 proto pomáhá najít rovnováhu mezi těmito dvěma extrémy pomocí detailní konfigurace a optimalizace WAF na základě informací získaných z inteligentní analýzy provozu. LoadMaster 360 tak nabízí nástroje k udržení optimalizovaného výkonu aplikací i jejich zabezpečení.
 


 
  

- PR -

AI už není jen trend, ale potvrzuje svou reálnou sílu v byznysu

Generativní umělá inteligence už není jen experimentem technologických nadšenců, ale stává se významnou součástí fungování firem a organizací. Často se prezentuje marketingovým pozlátkem, ale pokud má fungovat ve složitém světě organizací, nestačí jen začít. Důležité je vybudovat celé zázemí, které jí dá reálnou hodnotu. To je hlavní poselství 22. ročníku technologické konference SOFTECON 2025, kterou pořádala společnost SOFTEC. Akce se zúčastnilo přes 300 odborníků z bank, pojišťoven, telekomunikací i veřejného sektoru.

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.