facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 27. 11. 2006

O domény s diakritikou nemají uživatelé internetu zájem

analyza_cznic_648.jpgSdružení CZ.NIC zopakovalo po dvou letech průzkum mezi českými uživateli internetu (organizacemi i jednotlivci), jehož cílem bylo zjištění zájmu o zavedení domén druhé úrovně s českými diakritickými znaménky (tedy například www.českárepublika.cz), tzv. IDN (Internationalized Domain Names). Stejně jako u průzkumu z roku 2004 se i nyní většina respondentů vyslovila proti zavedení IDN.

V rámci průzkumu, který provedla agentura Markent, bylo telefonicky dotazováno 432 organizací, držitelů alespoň jednoho doménového jména v doméně CZ, a osobně dotazováno 555 individuálních uživatelů internetu ve věku 18–64 let. Z celkového počtu 432 oslovených organizací bylo zpracováno 313 odpovědí, zájem o zavedení domén s diakritikou projevilo pouze 20 % respondentů. Zájem o IDN mezi organizacemi je tedy ještě nižší než v roce 2004, kdy se pro jeho zavedení vyjádřilo 24 % respondentů. Mezi individuálními uživateli internetu v ČR je zájem o domény s diakritikou vyšší, pro jejich zavedení se vyjádřilo 45 % dotazovaných z celkového počtu 555 respondentů. V průzkumu pořádaném v roce 2004 nebyli individuální uživatelé internetu zahrnuti.

 
  

- PR -

Budoucnost práce s dokumenty pomocí General Documents AI

Společnost Konica Minolta, tradiční lídr v oblasti tiskových technologií, dlouhodobě klade důraz na rozvoj komplexních IT služeb. V posledních letech se zaměřuje na vývoj inovativních řešení, která propojují tradiční tiskové procesy s digitálním světem. Jedním z klíčových směrů jejich výzkumu a vývoje (R&D) je implementace umělé inteligence (AI) do administrativních procesů. Tato technologie zásadně mění způsob, jakým organizace pracují s dokumenty, a přináší rychlejší a efektivnější zpracování dat.