Aktuality -> Hardware - 27. 5. 2024 - redakce

Nový monitor od AOC má velmi dobré parametry i cenu

AOC Q27B3CF2Společnost AOC uvádí na trh nový monitor Q27B3CF2, který má velmi dobrý poměr cena/výkon. Uplatnění tak najde pře­devším v domácích kancelářích, ale myslím, že po něm rádi sáh­nou i ve firmách. Vzhledem ke své ceně totiž nabízí velmi dobré parametry a bohatou výbavu.



Nový model Q27B3CF2 je elegantní monitor s jednoduchým designem a velmi úzkými rámečky kolem obrazovky, což z něj dělá vhodnou volbu pro sestavy vyžadující více monitorů. Jeho 27″ IPS panel má rozlišení QHD (2560x1440) a obnovovací frekvenci 100 Hz, což je výhodou pro plynulé rolování na webových stránkách a pro sledování rychlého obsahu. Široké pozorovací úhly 178°/178° zajišťují, že obraz je kvalitní i při sledování ze strany.

Monitor AOC Q27B3CF2 ale není jen o pěkném vzhledu a kvalitním obrazu a myslí také na uživatelský komfort. Má funkce, jako je LowBlue a Flicker-Free, které zmírňují únavu očí těch, kteří tráví před obrazovkou dlouhé hodiny. Důležité je také, že monitor nabízí různá ergonomická nastavení, včetně nastavení výšky o 110 mm, a usnadňuje tak individuální preference a podporuje zdravé držení těla při práci.

Pro připojení k modernímu PC, notebooku nebo jinému mobilnímu zařízení je k dispozici port USB-C 3.2 Gen 1x1 s podporu režimu DisplayPort Alt. Připojené zařízení se přitom dobíjí příkonem až 65 W (USB Power Delivery). Nechybí ani oblíbený vstup HDMI 2.0 pro připojení stolních počítačů bez USB-C nebo jiných zdrojů. Další obrazové vstupy bohužel chybí. Na monitoru jsou už k dispozici jenom další dva porty USB-A 3.2 Gen 1x1 a port USB upstream umožňují připojení periferních zařízení přímo k monitoru.

Klíčové vlastnosti modelu Q27B3CF2

  • 27″ IPS panel s rozlišením QHD.
  • Konstrukce s velmi úzkým rámečkem umožňuje snadné a bezproblémové nastavení více monitorů vedle sebe.
  • Vstup USB-C s 65 W USB Power Delivery a dva porty USB-A, které zjednodušují připojení a omezují změť kabelů.
  • Obnovovací frekvence 100 Hz, funkce Adaptive-Sync a rychlá doba odezvy až 4 ms GtG (při vyšším nastavení pixel overdrive) a 1 ms MPRT pro plynulé rolování na kanálech sociálních médií a webových stránkách, plynulé sledování rychlého obsahu i nenáročné hraní her.
  • Režim LowBlue a technologie Flicker-Free pro vyšší komfort při sledování.
  • Interní napájecí zdroj a možnost uchycení VESA zvyšují flexibilitu při instalaci v neobvyklých podmínkách.

Model AOC Q27B3CF2 přichází na trh za doporučenou maloobchodní cenu 6145 Kč, což je takto velký a vybavený monitor velmi atraktivní nabídka.


 
  

- PR -

Budoucnost práce s dokumenty

Konica Minolta, tradiční hráč na poli tiskových technologií, se v posledních letech úspěšně transformoval v poskytovatele komplexních IT služeb. Zaměřuje se zejména na vývoj inovativních řešení, která propojují svět tisku s digitálním prostředím. Jedním z klíčových směrů výzkumu a vývoje (R&D) společnosti je implementace umělé inteligence (AI) do administrativních procesů. Tato technologie umožňuje rychlejší zpracování a porozumění práce s dokumenty, což výrazně zvyšuje efektivitu práce.

  

- PR -

Paměti a disky v roce 2026 stále zdražují. Jak z toho ven?

Trh s počítačovými komponentami prochází turbulentním obdobím. Operační paměti stojí dvojnásobek oproti loňsku, úložiště následují stejný směr a odborníci předpovídají, že situace se nezlepší ještě několik let. Jestli i vy jste zameškali tu správnou dobu na upgrade či koupi nového počítače či notebooku, máte vůbec ještě šanci pořídit je za slušnou cenu?