Aktuality -> Hardware - 15. 4. 2005

IBM eServer BladeCenter s technologií firem McDATA a VMware

Společnost IBM představila nový přepínač eServer BladeCenter s technologiemi firem McDATA a VMware, který upevňuje pozici IBM jako dodavatele nejlépe integrovaného blade řešení na trhu. Snaha IBM dodávat co nejotevřenější a nejvyspělejší blade řešení umožňuje velkým podnikům i malým a středním firmám lépe spravovat jejich informační infrastruktury a stavět robustnější prostředí pro podnikání.

Podle IDC nyní IBM ovládá 49,5 procenta trhu blade serverů a meziročně zvýšilo své tržby v tomto segmentu o 123,2 procenta. K růstu přispívají noví zákazníci včetně společností Siebel Systems a FusionStorm. Od 2. září 2004, kdy IBM a Intel uvolnily hardwarové specifikace systému BladeCenter, vyvolal program IBM BladeCenter Open Specification ohromný zájem. IBM má nyní více než 215 partnerů, kteří disponují specifikacemi pro vývoj vlastních produktů určených pro ekosystém BladeCenter.

 
  

- PR -

Udržitelnost vyžaduje nový přístup k využívání energie v éře umělé inteligence

Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Od svého vzniku se velikost modelů umělé inteligence exponenciálně zvětšuje. A větší modely znamenají výkonnější systémy, nebo delší dobu výpočtů a obojí vyžaduje více energie.

  

- PR -

50 (v)tipů paní Teskové #3: Alerty nejsou hlášky na okrasu

a co s nimi dělat, než se z vás stane klikací zombie


V minulém díle jsme si povídali o SIEMu – nástroji, který vezme hromadu logů, protřese je jako zkušený detektiv důkazní materiál a začne hledat vzory, stopy a souvislosti. Nejde jen o to, vědět, že „se něco stalo“. SIEM vám pomáhá pochopit, co přesně, proč, kdy, kde a s čím to souvisí. Je to takový digitální Sherlock Holmes, jen místo dýmky má datové konektory a místo lupy korelační engine.