GFI Software inovuje řešení GFI MailEssentials

pro zabezpečení poštovních serverů

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla novou verzi GFI MailEssentials 21.4, řešení pro zabezpečení poštovních serverů. Nová verze obsahuje vylepšení zaměřená zejména na možnosti využívání řešení na více serverech, a tím poskytuje ještě efektivnější ochranu e-mailové infrastruktuře jak malých a středně velkých firem (SMB), tak větších společností.



Klíčovými novinkami jsou možnost upravovat šablony upozornění z GFI MailEssentials, synchronizace nastavení bezpečnosti v multi-serverovém nasazení a synchronizace šablon v multi-serverovém nasazení. Oproti verzi GFI MailEssentials 21 nová verze obsahuje rovněž aktualizace antispamových a antivirových jader. Současná verze řešení GFI MailEssentials se spoléhá na antivirová jádra Avira, Bitdefender, Kaspersky, Cyren a Sophos.

„Elektronická pošta je dnes v sítích malých a středních firem hlavní vstupní branou pro nejrůznější virové a ransomwarové útoky,“ řekl Zdeněk Bínek zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Podle našeho nedávného průzkumu jsou viry a spamy největším problémem při zajištění provozní kontinuity e-mailové infrastruktury pro 77 % českých a slovenských IT administrátorů. Zabezpečení elektronické pošty již na úrovni poštovního serveru umožňuje odfiltrovat drtivou většinu nevyžádané či infikované pošty a minimalizovat následky případných chybných rozhodnutí uživatelů.“

GFI MailEssentials je řešení zajišťující bezpečnost podnikové elektronické pošty pro SMB firmy, které zahrnuje výkonné antispamové funkce, až 5 antivirových jader a skener pro Zero day zranitelnosti. Rovněž obsahuje funkci pokročilého filtrování obsahu umožňující filtrovat příchozí, odchozí a interní e-maily na informace typu čísla platebních karet, jak v těle e-mailu tak v jeho přílohách, a tím předcházet únikům citlivých dat.


 
  

- PR -

AI už není jen trend, ale potvrzuje svou reálnou sílu v byznysu

Generativní umělá inteligence už není jen experimentem technologických nadšenců, ale stává se významnou součástí fungování firem a organizací. Často se prezentuje marketingovým pozlátkem, ale pokud má fungovat ve složitém světě organizací, nestačí jen začít. Důležité je vybudovat celé zázemí, které jí dá reálnou hodnotu. To je hlavní poselství 22. ročníku technologické konference SOFTECON 2025, kterou pořádala společnost SOFTEC. Akce se zúčastnilo přes 300 odborníků z bank, pojišťoven, telekomunikací i veřejného sektoru.

  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.