Aktuality -> IT Projekty - 18. 6. 2018

Foxconn CZ využívá internet věcí pro řízení a predikci spotřeby elektrické energie

FoxconnFirma Foxconn 4Tech realizovala pro svoji mateřskou společnost Foxconn CZ průmyslové IoT řešení pro měření, řízení a predikci spotřeby elektrické energie pro výrobní továrnu v Pardubicích. Řešení je v provozu od roku 2017 a za rok bylo zaznamenáno více než 1,5 miliardy měření, která jsou vyhodnocována pomocí pokročilých analytických nástrojů a vlastní IoT platformy. Jde o jednu z největších implementací průmyslového IoT v České republice. Výsledkem měření 32 klíčových parametrů a jejich pokročilé analýzy je již nyní 12% úspora elektrické energie a návrh na řadu provozních opatření.



Implementace Internetu věcí, především v průmyslovém provedení (IIoT), se dostává do popředí zájmu výrobních firem v rámci rozvoje trendu Průmyslu 4.0. Společnost Foxconn CZ realizovala na 66 strojích ve svém výrobním závodě v Pardubicích implementaci IIoT zahrnující vlastní IoT zařízení, platformu a pokročilé prediktivní analytické nástroje.

Nebylo přitom třeba kompletně měnit starší infrastrukturu, inteligenci jí dodala IoT zařízení v podobě chytrých senzorů a levných embedovaných mikropočítačů připojených na jedné straně ke stávající technologii a na straně druhé k internetu.

„Implementace pokročilého měření spotřeby energie v průmyslovém pojetí vnímáme jako významný prvek na naší cestě k Průmyslu 4.0 a toto řešení nám pomáhá k lepšímu přehledu a predikci spotřeby elektrické energie ve výrobě,“ uvádí Marian Štulák, Operations Manager ve společnosti Foxconn CZ.

Monitoring a řízení energií

Měření a predikce spotřeby energií pomáhá firmám lépe předvídat budoucí náklady spojené s výrobou. Podle analytických společností mohou české průmyslové firmy očekávat v roce 2019 růst velkoobchodních jednotkových cen elektrické energií až o 10 % díky rostoucím cenám emisních povolenek a fosilních energetických zdrojů. Vhodně implementované IIoT řešení pomůže tento nárůst eliminovat a v kombinaci s dalšími opatřeními dokonce výrazně snížit i s ohledem na úroveň letošních cen.

Pokročilé řízení spotřeby energií může být kromě samotného monitoringu a predikce také využito jako podpora pro preventivní údržbu technologií nebo napojení na řízení složitých a spojitých výrobních procesů.


 
  

- PR -

Od nadšení „devadesátek“ k úspěšnému podnikání v EMS

torola_microchip_01.jpgHistorie společnosti TOROLA electronic, spol. s r.o., se datuje od roku 1991, kdy se tři vysokoškolští kamarádi, kteří do té doby pracovali ve společnostech TESLA Třinec a TESLA Rožnov pod Radhoštěm, rozhodli založit vlastní firmu. A protože měli zálibu v elektronice a pracovali v elektrotechnickém průmyslu, směřovala i jejich vlastní budoucnost právě tímto směrem.

  

- PR -

AI už není jen trend, ale potvrzuje svou reálnou sílu v byznysu

Generativní umělá inteligence už není jen experimentem technologických nadšenců, ale stává se významnou součástí fungování firem a organizací. Často se prezentuje marketingovým pozlátkem, ale pokud má fungovat ve složitém světě organizací, nestačí jen začít. Důležité je vybudovat celé zázemí, které jí dá reálnou hodnotu. To je hlavní poselství 22. ročníku technologické konference SOFTECON 2025, kterou pořádala společnost SOFTEC. Akce se zúčastnilo přes 300 odborníků z bank, pojišťoven, telekomunikací i veřejného sektoru.