Aktuality -> Analýzy - 10. 5. 2018

Flexibilnější pracovní postupy vedou ke zvýšení investic do technologií

Společnost Toshiba zjistila, že více než tři čtvrtiny (76 %) evropských společností zvýší v letošním roce rozpočty na IT a technologie. Tento nárůst výdajů na IT je přímo spojen s množstvím zaměstnanců, kteří pracují vzdáleně. Studie ukázala, že priority v rámci navýšení investic se letos zaměří na zabezpečení dat (62 %), řešení založená na cloudových technologiích (58 %) a zlepšení produktivity (54 %). Ve srovnání s obdobným výzkumem z roku 2016 vzrostla důležitost zabezpečení dat (54 % v roce 2016) a také důraz na investice do řešení založených na cloudových službách (52 % v roce 2016).



O navýšení rozpočtu na IT a technologie uvažují především podniky z odvětví dopravy a logistiky (89 %), v sektoru vládních a veřejnoprávních organizací je to pouze 52 %.

Flexibilita zaměstnanců má pro organizace napříč Evropou klíčový význam. 68 % respondentů studie uvedlo, že alespoň desetina jejich zaměstnanců pracuje primárně na cestách nebo na různých místech. Zvyšování množství mobilních pracovníků ovlivňuje i tři nejvýznamnější investiční priority, kterými jsou zabezpečení dat, řešení založená na cloudových technologiích a zvýšení produktivity.

K zajištění vysoké produktivity zaměstnanců bez ohledu na místo výkonu práce dochází k výraznému posunu v IT řešeních, která organizace využívají. Aktuálně poskytuje podle průzkumu 61 % respondentů svým vzdáleným zaměstnancům notebooky a 55 % jim nabízí firemní smartphony. Na otázku, která zařízení budou v příštích třech letech při vzdálené práci nejužívanější, odpovídají zástupci společností následovně: chytré telefony a notebooky (obě odpovědi 38 %), přičemž podniky inklinují také k novějším technologiím, jako jsou výpočetní mobilní rozhraní (mobile edge computing – 10 %) a využití tenkých a zero klientů (9 %).

Větší podniky (s 500 a více zaměstnanci) jsou připraveny na myšlenku zavedení nositelné elektroniky na pracovišti, přičemž 24 % předpokládá, že využití inteligentních brýlí zaměstnanci zavede v příštích 12 měsících. Toto naproti tomu plánuje pouze 16 % respondentů z organizací se 100 až 499 zaměstnanci. Celkem 82 % dotázaných však uvádí, že chytré brýle budou do jejich podnikání zavedeny během příštích tří let.

40 % respondentů vnímá k využití chytrých brýlí v podnikové oblasti jako zásadní očekávaný příchod 5G. 59 % dotázaných z oblasti výroby uvedlo, že klíčovým přínosem při zavádění inteligentních brýlí zaměstnanci je funkce hands-free.


 
  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.