Aktuality -> IT Business - Dnes - redakce

Dánský Guardsix kupuje českou kyberbezpečnostní firmu Logmanager

Dánská společnost Guardsix vyvíjí platformu, která v sobě kombinuje klíčové funkce pro moderní kyberbezpečnost, jako jsou SIEM, NDR a SOAR. Nyní pod její křídla přechází také česká firma Logmanager se svým řešením pro správu a analýzu logů. Cílem akvizice je využít technologických i byznysových synergií a přinést evropským firmám kyberbezpečnostní řešení, které je podporované lokálními experty a neukládá data mimo Evropu.



Logmanager je silný ve střední Evropě, Guardsix zase v té západní. Je tak přirozené spojit síly a vytvořit něco většího. Po produktové stránce je to pro nás velký krok kupředu, protože naši zákazníci získají přímý přístup k funkcím, které na Logmanager navazují. Guardsix zase posílí svou pozici na středoevropském trhu a rozšíří portfolio o ověřené řešení pro správu a analýzu logů,” říká Jiří Tobola, CEO společnosti Logmanager.
 
Logmanager byl založen v roce 2014. S týmem čítajícím přes 30 lidí v Praze a Brně obsluhuje 400 zákazníků především ve střední Evropě. Logmanager je jedničkou na českém a slovenském trhu řešení pro log management. Během posledních tří let společnost čtyřnásobně zvýšila tržby, které letos překročí 130 milionů Kč, zahájila zahraniční expanzi a výrazně urychlila vývoj svého produktu.
 
K tomuto růstu přispělo také posílení vedení společnosti o Jiřího Tobolu (CEO), Luboše Luntera (CPTO), Artura Kane (CMO) a Jana Kalabuse (Channel Sales Director). Všichni čtyři dříve působili ve společnosti Flowmon Networks, jednom z nejúspěšnějších českých univerzitních spin-offů, který v roce 2021 získala americká společnost Progress.
Své zkušenosti nyní přenesou do Guardsix. Po akvizici totiž současné vedení Logmanageru reinvestuje významnou část svého podílu do společnosti Guardsix a bude se tak aktivně podílet na jejím dalším rozvoji.
 
Získáváme silnou pozici ve střední Evropě, přístup k zavedené síti lokálních resellerů a distributorů i zákaznickou základnu, která vhodně doplňuje naše působení na ostatních trzích,“ komentoval akvizici Mikkel Drucker, CEO společnosti Guardsix.
 
Logmanager bude po dobu integrace nadále fungovat pod svou stávající značkou a se stávajícím týmem.

 
  

- PR -

„Největší rezervu mají firmy ve schopnosti propojit AI s daty a procesy…“

Firmy investují do umělé inteligence, ale většina AI projektů se nikdy nedostane do běžného provozu. Proč mezi úspěšným pilotem a skutečně fungujícím řešením vzniká tak velká propast? O tom, kde podniky při nasazování AI nejčastěji chybují a proč většina AI pilotních projektů nikdy nepřekročí fázi experimentu, hovoří konzultant společnosti Hewlett Packard Enterprise Ladislav Pecen. Uvádí také, jak AI mění požadavky na IT infrastrukturu, jaké nároky přinášejí agentické systémy a proč se dnes do popředí dostává téma datové suverenity.