facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 19. 5. 2008

Cisco otevírá své síťové platformy

Společnost Cisco otevírá své platformy Cisco Integrated Services Router (ISR) a Cisco Wide Area Application Services (WAAS) pro vývojáře aplikací třetích stran. Zákazníkům společnosti to umožní optimalizovat infrastrukturu firemních poboček a zlepšit tak například jejich přístup k vnitropodnikovým zdrojům. Cisco současně představilo nové routery s integrovanými službami (ISR) nebo platformu WAAS s technologií Virtual Blade. Všechny novinky doplnily sadu řešení Empowered Branch.



Mezi představené inovace patří především nová platforma pro rozšiřování aplikací Cisco Application eXtension Platform (AXP), optimalizační platforma pro WAN sítě Cisco WAAS WAE-674 s technologií Virtual Blade, routery Cisco 880 a 860 Series ISR nebo vylepšená sjednocená komunikace a správa.

 

Nová platforma Cisco AXP je postavena na otevřené linuxové architektuře s rozhraním Cisco IOS Software. Je součástí síťových modulů a modulů Advanced Integration Modules (AIMs) v routerech Cisco ISR. Jediný modul AXP může podporovat různé aplikace současně a šetří tak firemní zdroje.

 

V souvislosti s novou platformou Cisco představilo novou kategorii AXP v programu Technology Developer Program (TDP), která zákazníkům, nezávislým softwarovým firmám a poskytovatelům služeb nabídne technickou a marketingovou podporu nezbytnou pro vytváření, vývoj a distribuci řešení postavených na technologii AXP. Cisco AXP SDK vývojářům umožní tvořit vlastní řešení, která mohou sloužit aplikacím vertikální a sjednocené komunikace, síťovým nástrojům a správě sítí. Při tom mohou využívat všech výhod řešení Cisco ISR v oblastech bezpečnosti, mobility, optimalizace WAN sítí a sjednocené komunikace.

 

Přispět k flexibilitě zákazníků ve firemních pobočkách může i nové řešení WAAS WAE-674 Wide Area Application Engine, které zajišťuje vyšší výkon centralizovaných datových center i místního hostingu aplikací. WAE-674 poskytuje vysoce výkonné služby optimalizace WAN sítí s možností připojení vizualizačního software na podporu "virtual blades", hostování aplikace Microsoft Windows Server 2008 a dalších budoucích standardních aplikací.

 

Cisco 880 a 860 Series ISR jsou první pevně konfigurované routery, které kombinují technologie Cisco Unified Wireless a IEEE 802.11n a hodí se tak pro malé firemní pobočky a zaměstnance pracující na dálku. Vybrané modely routerů řady Cisco 880 Series ISR nabízejí integrované rozhraní pro bezdrátové 3G sítě. Ostatní moduly nabízejí zvláštní podporu pro poskytovatele služeb včetně podpory hlasové komunikace a protokolu SIP (Session Initiation Protocol).


 
  

- PR -

Budoucnost práce s dokumenty pomocí General Documents AI

Společnost Konica Minolta, tradiční lídr v oblasti tiskových technologií, dlouhodobě klade důraz na rozvoj komplexních IT služeb. V posledních letech se zaměřuje na vývoj inovativních řešení, která propojují tradiční tiskové procesy s digitálním světem. Jedním z klíčových směrů jejich výzkumu a vývoje (R&D) je implementace umělé inteligence (AI) do administrativních procesů. Tato technologie zásadně mění způsob, jakým organizace pracují s dokumenty, a přináší rychlejší a efektivnější zpracování dat.

  

- PR -

Firma fortell, která má zručnost a dovednost nejen v názvu, spoléhá na IS KARAT

Myšlenka na nutnost výběru nového informačního systému se ve společnosti fortell objevila už v roce 2018. Hlavním důvodem byla skutečnost, že společnost původně využívala účetní systém od lokálního dodavatele, který již nebyl schopen svou funkčností ani poskytovanými službami podporovat rozvoj společnosti. K rozhodnutí o výběru ale nakonec došlo až v roce 2020, kdy se ve společnosti fortell rozhodli poněkud netradičně využít nastalé období pandemie Covid-19 k výběru nového ERP řešení.