Aktuality -> Hardware - 15. 5. 2018

AOC představuje nový přenosný USB-C monitor

Společnost AOC uvádí na trh nový přenosný monitor I1601FWUX s USB-C připojením, které je využíváno k přenosu signálu i napájení. Monitor nabízí 15,6” (39,6 cm) IPS displej s Full-HD rozlišením (1920 x 1080 bodů) a s širokými pozorovacími úhly 160/160°. Dodávaný smart cover udělá z běžného krytu chytrý podstavec pro horizontální i vertikální polohu monitoru. Výška stojanu umožňuje nastavit stejnou úroveň pohledu jako na displeji notebooku.



Díky svým kompaktním rozměrům se I1601FWUX vejde téměř do každé notebookové brašny. Má tloušťku 8,5 mm a váží pouhých 800 gramů. Monitor je vybaven AOC Low Blue Ligh módem, který snižuje úroveň potenciálně nebezpečného modrého světla a snižuje riziko únavy očí. Jas monitoru 220 cd/m² umožňuje pohodlné používání ve dne i v noci.

Odezva modelu I1601FWUX je 5 ms GtG, takže je vhodný i pro sledování filmů a základní hraní. Dodávaný smart cover perfektně chrání monitor před poškrábaním při transportu a snadno se změní na stojan jak pro vertikální, tak i horizontální používání. Změna orientace monitoru je jednoduchá díky automatické funkci PIVOT, kterou lze aktivovat v AOC i-Menu software.

Monitor AOC I1601FWUX se na trhu objeví v průběhu května 2018 za doporučenou cenu 5819 Kč (299 eur).


 
  

- PR -

AI už není jen trend, ale potvrzuje svou reálnou sílu v byznysu

Generativní umělá inteligence už není jen experimentem technologických nadšenců, ale stává se významnou součástí fungování firem a organizací. Často se prezentuje marketingovým pozlátkem, ale pokud má fungovat ve složitém světě organizací, nestačí jen začít. Důležité je vybudovat celé zázemí, které jí dá reálnou hodnotu. To je hlavní poselství 22. ročníku technologické konference SOFTECON 2025, kterou pořádala společnost SOFTEC. Akce se zúčastnilo přes 300 odborníků z bank, pojišťoven, telekomunikací i veřejného sektoru.

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.