HLEDEJ
 V SEKCI
 

18. září 2002

| registrace ZDARMA | starší čísla | odhlášení | ceník inzerce

Aktuální čislo

Aktuální čislo

Aktuální čislo

Obsah System NEWS

Podnikové aplikace
ARBES CRM na českém trhu
Aplikace 2002 - Packaged for Payback na českém trhu
LCS Noris implementován u SüdLeasing
IXOS uvádí řešení pro mySAP PLM
IFS Aplikace s měřící a regulační technikou
Pružný systém Aquarius
SYCONIX koupil TreeINFO
Ocenění Microsoft za protipirátský program

Případová studie
Intranet v Pojišťovně České spořitelny na platformě Microsoft

Konference, semináře
Citrix Solution Day 2002 poprvé v Praze
Semináře TOP Vision
Uvedenie IFS Aplikácii 2002
Konference i2 Planet Prague
Aj v businesse radšej dvakrát meraj a raz rež
Křišťálový disk 2002

Komerční příloha
Multimediální balíčky pro Vás na Invex

Internet, komunikace a sítě
HP získalo certifikát Cisco Partner
Siemens rozšiřuje sítě DSL pro Deutsche Telekom

Informační společnost
Změny ve vedení Telie
Nový projektový manažer u firmy NEXTRA
Na pozici ředitele marketingu přichází Petr Ryvola
GTS je zase GTS
Vysoká škola ekonomická používá technologii Tamino XML Server
 

V Edici IT Business vychází

Právě vyšlo:
IT System 9/2002


Hlavní témata
. E-procurement
. Informační systémy pro plánování a řízení výroby
. Informační systémy pro strategické řízení
. Balanced Scorecard
. Procesní řízení
. Počítačová podpora řízení jakosti
. Elektronická výměna dat
Připravujeme:
IT System 10/2002


Hlavní témata
. IS ve státním a veřejném sektoru
. Integrace podnikových aplikací
. SCM: Supply Chain Management
. Elektronická výměna informací
. Informační systémy pro strategický marketing
. E-learning v praxi
. Zavádění a počítačová podpora procesního řízení
. Velký přehled kapesních počítačů - PDA na trhu
. Specializovaná příloha: InCom (komunikační tech.)


Objednejte si dvě aktuální čísla ZDARMA na ukázku - objednávkový formulář ZDE!


Druhý ročník konferencie Marketing Research 2002


Podnikové aplikace

ARBES CRM na českém trhu
Společnost MERLIN uvádí na český a slovenský trh nový systém ARBES CRM, který vznikl v dílnách britské společnosti ARBES. Systém je koncipován jako operativní customer relationship management řešení, podporující správu informací o klientech a správu kontaktů, správu dokumentů, plánování lidských a technických zdrojů a řízení marketingových aktivit.
Řešení podporuje vícekanálovou komunikaci na bázi univerzální fronty - s klienty lze rovnocenně komunikovat telefonicky, pomocí e-mailu, SMS i prostřednictvím webových aplikací. Použitá databázová technologie ORACLE nabízí inteligentní a bezpečnou organizaci dat s možností využití funkcí pro tvorbu analytických CRM nadstaveb.
MERLIN se na základě dohody se skupinou ARBES přímo podílí na vývoji produktu a zajišťuje plnou českou lokalizaci. Součástí řešení je datové provázání ARBES CRM s vnitrofiremními systémy včetně návrhu CRM datového skladu.
 

Nahoru

 

Aplikace 2002 - Packaged for Payback na českém trhu
Firma IFS Czech oznámila minulý týden v průběhu konference konané v Břevnovském klášteře v Praze uvedení nejnovější verze IFS Aplikace 2002 na českém trhu. IFS Aplikace 2002 - "Packaged for Payback " se zaměřují na čtyři důležité oblasti: snižování provozních nákladů, zkrácení doby implementace, možnosti rozšiřování podnikání do nových oblastí a vyloučení skrytých nákladů na podnikové aplikace.
V této nové verzi byla zdokonalena komponentová architektura a přidáno několik nových nástrojů a funkcí.
IFS Aplikace 2002 "Packaged for Payback" slouží ke zkrácení doby objednávání až o 50 % a to díky novým možnostem plánování v dodavatelských řetězcích, dále k maximalizaci výkonnosti zaměstnanců díky nasazení personálních portálů, které zkvalitňují interní a externí spolupráci.
150 předpřipravených nástrojů zlepšuje produktivitu v interních a externích hodnotových řetězcích a nároky na školení a vzdělávání zaměstnanců jsou sníženy díky novým on-line, na webové technologii založeným, školícím materiálům, které jsou plně integrovány s aplikací.
IFS Aplikace 2002 "Packaged for Payback" mají přinést svým uživatelům rovněž zvýšení prodejů stávajícím zákazníkům a prodeje služeb díky novým možnostem CRM, rychlejší vývoj nových produktů díky novým funkcím obsažených v řešení "IFS Collaborative Engineering", které redukují dobu návrhu i výrobní čas. Další nástroje poskytují snadnější expanze na nové trhy s novými možnostmi plánování v dodavatelských řetězcích, které poskytují přesnější přehledy o budoucí poptávce a zavádějí účinnější možnosti řízení výrobních kapacit.
Implementace díky komponentové architektuře IFS trvá několik měsíců místo několika let - bez narušení podnikových procesů během implementace. Společnosti mohou navíc implementovat pouze komponenty, které požadují nyní a přidávat další podle toho, jak se mění jejich potřeby.
Lokalizace pro hlavní zeměpisné trhy je připravována v jedné sadě zdrojových kódů což umožňuje provozovat pouze jednu verzi. Nová generace IFS Connect zajišťuje rozšiřitelnost a vysoký objem transakcí a tím snižuje náklady na integraci. Tato na platformě nezávislá integrační architektura zahrnuje např. rozhraní XML a podporu pro SOAP, IBM WebSphere MQ Family, Microsoft BizTalk Server, což umožňuje rychlé nastavení webových funkcí.
Použití J2EE Java Servlet standardu IFS Aplikace 2002 nyní podporují všechny významné webové servery včetně Apache, IBM Web Sphere a Microsoft IIS. Vylepšené funkce řízení dodavatelských řetězců jsou zdokonaleny pro specifické vertikály a jsou přizpůsobeny standardizovaným referenčním modelům podle Supply Chain Council.

Nahoru

 

LCS Noris implementován u SüdLeasing
Společnost SüdLeasing, která se zabývá především zprostředkováním pronájmu a leasingu movitých věcí, se rozhodla implementovat systém LCS Noris pro kompletní zpracování veškeré leasingové a firemní agendy a zefektivnění administrativních procesů. V rámci plánované výměny informačního systému firmy byla vybrána nabídka společnosti LCS International na plynulý přechod z doposud využívaného systému na technologicky progresivní platformu LCS Noris. Nové řešení by mělo být předáno do ostrého provozu počátkem roku 2003, přibližně 6 měsíců po podpisu smlouvy.
Systém LCS Noris je komplexní informační systém podniku, které vytváří jednotnou a stabilní platformu pro provoz všech potřebných aplikací. Výhodou systému je otevřenost, přizpůsobitelnost individuálním potřebám zákazníka a kvalitní technická podpora. V rámci řešení pro leasingovou společnost SüdLeasing bude jádro systému doplněno všemi odpovídajícími moduly - pro ekonomiku to jsou moduly Účetnictví, Fakturace, Pokladna, Banky a Mzdy, pro leasingové operace moduly Leasing, Majetek s podporou leasingu a pro řízení společnosti modul Manažerské rozhodování.
Informační systém LCS Noris bude implementován v centrále společnosti v Praze. Na implementaci řešení i následné technické podpoře se bude podílet především společnost LCS Softprofes se sídlem v Hradci Králové.

Nahoru

 

IXOS uvádí řešení pro mySAP PLM
Firmy pracující s mySAP PLM využívají Document Management System (DMS) k řízení "dynamických dokumentů", které jsou neustále měněny a aktualizovány (například výkresy, výrobní dokumentace či projektové plány). V minulosti byly tyto dokumenty shromažďovány na SAP Content Serveru s omezenou možností bezpečného a dlouhodobého uložení dynamických i statických dokumentů.
Proto společnost IXOS Software přišla s novým produktem, který podporuje zmíněný mySAP Product Lifecycle Management (PLM).
S novým řešením od IXOS, je nyní možné řídit veškeré dynamické i statické dokumenty na jednom serveru - na IXOS-eCONserveru. Dynamické dokumenty jsou ukládány na pevný disk, kde je dále mohou členové projektových týmů měnit a upravovat. Statické dokumenty jsou pak ukládány na optická média, kde jsou zabezpečené a nezměnitelné. S novým řešením od IXOS SOFTWARE je tak potřeba pouze jeden server, který řídí jak dynamické, tak i statické dokumenty v mySAP PLM. Uživatelé díky tomu mohou zvyšovat produktivitu.
IXOS-eCONserver může být dále používán k řízení dokumentů v CRM, SAP ERP a mySAP řešeních. Použitím IXOS-eCONserveru se jeho uživatelé mohou vyvarovat dodatečných nákladů, které se vyskytnou při řízení četných, samostatných archivačních systémů.

Nahoru

 

IFS Aplikace s měřící a regulační technikou
Český dodavatel a výrobce měřicí a regulační techniky - firma JSP Nová Paka - si vybrala pro zajištění řešení svých IT potřeb služeb systémové integrace společnosti ALTEC. Služby systémové integrace se opírají o implementaci ERP řešení IFS Aplikací a dodávku serverů pro její provoz.
Hlavními kritérii při výběru podnikového informačního systému byla komplexnost řešení, vhodnost informačního systému pro obor měřicí a regulační techniky a spolehlivost firmy, která bude zavedení informačního systému v JSP Nová Paka realizovat. Cílem zavedení a využití možností nového IS je další zefektivnění činností ve firmě.
Mezi hlavní výrobky dodávané společností JSP patří snímače teploty, snímače tlaku, digitální programovatelné převodníky, napájecí zdroje, oddělovací členy, komunikátory HART a příslušenství snímačů teploty, tlaku a průtoku. Dodávaný sortiment přístrojů pokrývá hlavní obory měření a regulace v průmyslových podmínkách. Společnost zajišťuje dodávky i servis jednotlivých přístrojů, kompletních měřicích okruhů a dodávky zařízení MaR.

Nahoru

 

Pružný systém Aquarius
Vzhledem k mimořádným událostem, které se dotýkají velké části Čech, připravila Pražská energetika ve spolupráci se společností MultiMedia softwarové řešení, které usnadňuje informovanost Pražanů o dodávkách elektrické energie v krizových oblastech. Internetovou aplikaci s aktuálním přehledem dodávky elektrické energie v oblastech Prahy postižených povodní najdou uživatelé na této webové adrese.
Aplikace umožňuje vyhledávat adresy v postižených oblastech a velmi názorně informovat o aktuálním stavu dodávek elektrické energie. Systém nabízí službu vizualizace aktuálního stavu, poskytuje podrobný přehled o jednotlivých objektech či záznamech databáze přímo v mapě. Tato služba je aktivní na celém území ČR. Aplikace je napojena na zdroje informací, které jsou názorným a přehledným způsobem interpretovány v mapě pomocí barev a symbolů.
Aplikace je postavena na produktu Aquarius.NET, vyvinutém na platformě Microsoft.NET. Jedná se o řešení, které jednoduchým způsobem umožňuje v rámci internetu sdílet jakákoliv prostorová data a k nim vztažené databáze desítkami až stovkami uživatelů současně. Systém umožňuje zobrazit specializovaná data rychle a přehledně všem uživatelům. Aplikace je provozována na výkonném serveru a klienti k ní přistupují prostřednictvím webového prohlížeče. Více informací naleznete na této adrese.
Hlavní výhody nového systému jsou zpřístupnění aktuálních informací vázaných k prostorovým datům, širokému spektru uživatelů publikace aktuálních informací názornou formou s použitím podkladových map pro snadnou orientaci a vyhledávání. Předností je rovněž velmi krátká doba nasazení řešení, která se pohybuje v rozmezí 24 - 48 hodin dle stavu datového obsahu, který se bude publikovat. Další výhodou je schopnost systému napojit se na existující datové zdroje a publikovat okamžitý stav, přičemž není třeba data konvertovat, což přispívá k velmi rychlé realizaci.

Nahoru

 

SYCONIX koupil TreeINFO
Společnost SYCONIX, poskytovatel řešení pro elektronickou správu dokumentů, oznámila koupi 66% podílu firmy TreeINFO, která se zabývá vývojem stejnojmenného systému pro elektronickou správu dokumentů. SYCONIX, který je výhradním distributorem produktu TreeINFO, tak získal kontrolu nad jeho dalším směrováním.
TreeINFO zůstává samostatnou společností a bude se dále věnovat výhradně vývoji produktu. Cílem společnosti SYCONIX je posílení marketingové aktivity a postavení systému TreeINFO na českém i zahraničním trhu a posunout jeho další vývoj směrem k webu; k tomu bude využita architektura .NET.
Systém TreeINFO je určen pro jednoduchou a efektivní správu informací a dokumentů. Umožňuje snadno vyhledávat, zobrazovat a sdílet dokumenty, udržovat jejich logickou strukturu a řídit přístup k dokumentům. Letos v červenci SYCONIX představil jeho již pátou verzi. Systém TreeINFO je určen pro menší i velké podniky. Je koncipován jako základní nástroj, který poskytuje funkce pro správu dokumentů a pomocí nastavení pro jednotlivé typy dokumentů umožňuje velice jednoduše vytvářet specializovaná řešení. TreeINFO umí pracovat s libovolnými dokumenty bez ohledu na to, v jaké aplikaci vznikají. Pro CAD aplikace a aplikace z balíku MS Office existuje přímé propojení, které umožňuje výměnu dat i s těmito aplikacemi. Externí data se do systému propojují pomocí standardních nástrojů pro nastavení, které jsou v systému obsaženy. Systém TreeINFO je hardwarově nenáročný, pro ukládaní dat používá databázi Microsoft SQL.

Nahoru

 

Ocenění Microsoft za protipirátský program
V průběhu konference Microsoft Fusion 2002 obdržela společnost truconneXion ocenění za druhé místo v rámci celosvětové soutěže v kategorii Anti-piracy Advocate a to za produkt AuditPro.
Společnost truconneXion byla jako jediná z našeho EMEA regionu (Evropa, Střední Východ a Afrika) nominována do finále této kategorie. V soutěži se sešlo celkem 900 řešení, která byla hodnocena v devíti finálových kategoriích.
AuditPro je profesionální softwarový nástroj pro správu softwaru instalovaného na počítačích organizace. Umožňuje nejenom sledovat a evidovat instalaci nových produktů, ale také zpětně sledovat změny, které v instalacích softwaru nastaly.
Tato vlastnost umožňuje sladit dodržování právních předpisů, licenčních podmínek a podnikových směrnic. A zejména pak dodržovat usnesení vlády České republiky č. 624 o Pravidlech, zásadách a způsobu zabezpečování kontroly užívání počítačových programů ve státní správě.
Produkt AuditPro se lehce instaluje, přičemž první výsledky jsou k dispozici během několika desítek minut. Ovládání produktu a vizualizace výsledků dovolují uživateli plně kontrolovat průběh auditu a okamžitě použít získané výsledky pro strategické rozhodování a další analýzy (exporty do formátů Excel, Word, Access, CSV apod.). Celý průběh auditu se automaticky eviduje, a tudíž jsou všechny údaje k dispozici i zpětně.
Systém snímá při své činnosti informace z počítačů v organizaci a ukládá o instalovaných programech záznam do databáze. Skener monitorující počítače nezatěžuje síť ani stanice, nepotřebuje spouštět v síti další "logon skripty" a zpracuje bez problémů desítky i stovky počítačů. Přenos informací ze stanic do centrálního místa v síti se provádí šifrovaně a komprimovaně, takže informace není velká a je zabezpečená. Celkově AuditPro zjednoduší evidenci a správu evidenčních listů počítačů, informace o uživatelích a zejména všechny doklady o nákupech softwarových licencí.
Produkt byl již implementován například na Ministerstvu průmyslu a obchodu, Ministerstvu dopravy a spojů či na Ministerstvu životního prostředí.

Nahoru


BIN 2002


Případová studie

Intranet v Pojišťovně České spořitelny na platformě Microsoft
Společnost Pojišťovna České spořitelny potřebovala řešit otázku publikování a schvalování důležitých firemních dokumentů, především směrnic, metodických pokynů, řádů, příkazů managementu, věstníků a celé řady dalších vnitřních ekonomických dokumentů. A to jednoduchým nástrojem současně s potřebou nasazení snadno přístupné databáze zaměstnanců s popisem zařazení pracovníka, telefonním seznamem a informací o jednotlivých pracovištích pojišťovny, jejich pracovních dob a přesných adres.
 

Pokračování
Nahoru

 


TOP vision


Konference, semináře, školení

Citrix Solution Day 2002 poprvé v Praze
Společnost Citrus pořádá již příští týden ve čtvrtek 26. září svoji první konferenci Citrix Solution Day v České republice a to v pražském hotelu Diplomat, ulice Evropská 15.
Hlavním tématem, které bude tento rok zdůrazněno, bude problematika jednoduché a efektivní cesty ke správě IT. V průběhu celého dne jsou připraveny informace o novinkách ze společnosti Citrix, dále konkrétní informace o nasazení Citrix technologií v českých a slovenských společnostech a spousta dalších zajímavostí. Jedním z hlavních bodů této konference bude prezentace nejlepších případových studií a postupů, jak z České, tak Slovenské republiky.
Mezi nimi se objeví také informace o instalaci na slovenském Ministerstvu financí. Očekává se, že i další společnosti a organizace budou hovořit o zlepšení efektivity dosažené pomocí technologie Citrix, (například česká společnost Jan Becher - Karlovarská Becherovka, Mostecká uhelná společnost, Severomoravská plynárenská, česká pobočka kanadské společnosti Bombardier Transportation a také společnost Volkswagen Slovensko).
Program konference začíná v 9.00 prezencí účastníků a pokračuje sérií přednášek a diskuzí až do 17. hodiny, po které je připraveno společenské setkání v prostorách hotelu Diplomat.
Přístup na konferenci je volný, je však třeba se předběžně zaregistrovat na internetu.

Nahoru
 

Semináře top vison
Společnost top vision si vás opět dovoluje pozvat na semináře týkající se problematiky informačních systémů a technologií. Přední odborníci a praktici z oblasti IT se s vámi podělí o své bohaté zkušenosti, a to formou prezentace konkrétních případů, předání aktuálního know-how, případových studií a především otevřené diskuse.
Zajímá vás, jak efektivně jsou vynaloženy náklady na IT ve vaší společnosti, jak je stanovit a následně snižovat? Jak řídit výkonnost informačních systémů a kde hledat rezervy? Víte, jaké jsou zkušenosti s přechodem a implementací outsourcingu či SLA a s jeho efektivním zabezpěčením?
Trápí vás otázka bezpečnosti informačních systémů a řízení IT rizika? Znáte možnosti antivirové ochrany a zálohovacích systémů? Kladete si otázku, jak správně vést projekty v oblasti IT ve Vaší společnosti a jak se vyvarovat nejčastějších chyb?
Na všechny tyto a další otázky Vám odpoví následující semináře:
. Optimalizace IT nákladů, řízení efektivnosti IS 23.-24. října 2002
. Outsourcing IS/IT a SLA 5.-6. listopadu 2002
. IT Security 27.-28. listopadu 2002
. Projektové řízení pro IT manažery 4.-5. prosince 2002
Podrobnější informace o těchto a dalších seminářích s tématikou IT obdržíte zde, či na telefonu 02/25096487.

Nahoru

 

Uvedenie IFS Aplikácii 2002
Dovoľujeme si vás srdečne pozvať na oficiálne uvedenie novej verzie IFS Aplikácie 2002 pre Slovenskú republiku, ktoré sa bude konať pod čestným patronátom Švédskej obchodnej komory a v spolupráci s IBM Slovensko a IT System dňa 30. 9. 2002 v Bratislave v priestoroch hotela Carlton.
Budete mať možnosť zoznámiť sa s novou verziou IFS Aplikácií 2002, ktorá je práve v týchto dňoch uvádzaná na slovenský trh, vrátane živej prezentácie systému. IFS Aplikácie 2002 - "Packaged for Payback" ponúkajú efektívne riešenie dnešných najnaliehavejších podnikových potrieb: kontrolu nákladov a podporu rýchlejšej expanzie do nových obchodných príležitostí.
V prípade vášho záujmu o účasť na akcii pošlite vyplnené "Potvrdenie" najneskôr do 26. 9. a využite možnosť registrácie na tejto webovej stránke. Účasť na konferencii je bez poplatkov.
IFS Aplikácie 2002 "Packaged for Payback" obsahujú:
. Zlepšenia, ktoré znižujú náklady, vrátane schopnosti plánovania v dodávateľských reťazcoch, čo umožňuje redukciu doby objednávania o 50 i viac percent
. Riešenie pre expanziu do nových obchodných príležitostí, vrátane nových funkcií pre riadenie vzťahov so zákazníkmi, ktoré umožňuje zvýšenie predaja produktov a služieb
. Komplexné rozhranie XML a podpora pre SOAP, série IBM MQ a Microsoft BizTalk Server
. Ďalšie početné funkcie na dosiahnutie rýchlejšej implementácie a návratnosti investícií (ROI), vrátane rozšírených možností školení, založených na webovej technológii
Možnosti parkovania sú v podzemnom parkovisku hotela Carlton, resp. v podzemnom parkovisku ALEXIA (pri budove ING. Bank na ul. Palackého 1)

Nahoru

 

Konference i2 Planet Prague
Pokud přemýšlíte o tom, jak zvýšit celkovou výkonnost vašeho podniku, jak lépe zhodnocovat investice a jak účinněji využít vlastního potenciálu vašeho podniku, pak si rozhodně nenechte ujít konferenci i2 Planet Pratur. Konference se bude konat v pondělí 23. a v úterý 24. září 2002 v Kongresovém centru Praha a výše zmíněná témata jsou nosným programem celé konference. Z hlediska rozsahu a zaměření jde o první konferenci tohoto druhu konanou ve střední a východní Evropě.
V rámci programu konference vystoupí řada osobností, špičkových manažerů ze společností, které ve svých oborech udávají směry vývoje a posouvají laťku úspěchu. Přijďte si poslechnout, čeho ve svých projektech dosáhli a jaké postupy a nástroje pro dosažení svých cílů použili. Přijďte načerpat opravdu hodnotnou inspiraci pro Vaši vlastní práci, pro váš vlastní úspěch.
Tato konference je určena především pro generální a odborné ředitele, pro manažery a odborníky z oblastí nákupu, výroby, financí, řízení logistických řetězců, strategického plánování, logistiky, distribuce, vývoje, prodeje a marketingu, řízení partnerského prodeje a informačních technologií.
Není rozhodně obvyklé, že by u nás bylo možné se takto snadno zúčastnit konference, na které vystupují významní představitelé takových společností, jako Continental, NOKIA, Caterpillar, POSCO, Daimler Chrysler, Fujitsu-Siemens, Siemens SBS, Shell Oil, Polimeri, e2Open, IBM, Hewlett-Packard, e.ON, Bell Helicopter Textron a dalších.
Pokud vás tato nabídka zaujala, rezervujte si prosím termín konference ve svém diáři a pro registraci využijte tuto internetovou adresu. Podrobnější informace naleznete na této adrese.

Nahoru

 

Aj v businesse radšej dvakrát meraj a raz rež
Spoločnosť INCOMA Slovakia si Vás dovoľuje pozvať na druhý ročník konferencie Marketing Research 2002, ktorá sa bude konať dňa 1. októbra 2002 v hoteli Holiday Inn Bratislava. Odborným garantom konferencie je GfK Slovakia, významná spoločnosť v oblasti prieskumu trhu.
Cieľom tohtoročnej konferencie bude na prípadových štúdiách z najvýznamnejších domácich alebo medzinárodných spoločnosti ukázať, ako dôležité je pracovať s informáciami o trhu a o rôznych procesoch, ktoré v rámci neho prebiehajú.
Konferencia bude venovaná nasledovným hlavným témam:
. Význam prieskumu trhu pri budovaní nových stratégií
. Lojalita zákazníka - ako je to všetko v praxi
. Zmena značky a čo všetko s tým súvisí
. Potencionálny trh
Konferencia je určená pre TOP management, marketingový a obchodný management a širokú odbornú verejnosť a ostatných záujemcov. Podrobnejšie informácie o konferencii a program, partneri, registrácia…nájdete na tejto stránke.

Nahoru

 

Křišťálový disk 2002
Také při 12. ročníku mezinárodního veletrhu INVEX (7. - 11. října, Brno - výstaviště) si někteří vystavovatelé odnesou ocenění Křišťálový disk a zhodnotí tak své celoroční úsilí být nejlepšími na poli ICT. Od letošního ročníku je vyhlašovatelem přímo pořadatel veletrhu, společnost Veletrhy Brno. Organizačním zajištěním soutěže byla pověřena komunikační agentura FAIR AGENCY.
Dvoukolové hodnocení exponátů v soutěžních kategoriích provede Akademie informačních a komunikačních technologií složená ze zástupců akademické obce, oborových asociací, médií a zástupců uživatelské sféry.
V prvním kole určí akademie na základě povinných podkladů, dodaných přihlašovatelem, nominaci, při hodnocení kola druhého pak navrhne generálnímu řediteli. Veletrhy Brno max. devět exponátů na udělení Křišťálového disku. Funkci předsedy akademie přijal rektor Masarykovy univerzity v Brně Prof. RNDr. Jiří Zlatuška, CSc., výkonným předsedou byl jmenován Prof. Ing. Jan Honzík, CSc. - proděkan Fakulty elektrotechniky a informatiky VUT v Brně.
Základní kritéria hodnocení jsou novost výrobku, originalita řešení; technická úroveň; ergonomie, design; uživatelský komfort; připravenost exponátu k dodávkám na český trh a jako poslední úroveň prezentace a informací poskytnutých hodnotitelům.
Základní soutěžní kategorie:
. Počítače, pracovní stanice
. Periferní zařízení
. Produkty z oblasti informačních technologií pro domácnost a volný čas
. Systémový software a programové prostředky pro vývoj a údržbu informačních technologií
. Informační systémy a jejich součásti
. Aplikovaný software
. Mobilní zařízení informačních a komunikačních technologií
. Síťová a komunikační zařízení
. Ostatní produkty informačních a komunikačních technologií
Veškeré informace o soutěži, formulář přihlášky a stanovy soutěže jsou k dispozici na internetové stránce vyhlašovatele soutěže nebo organizátora. Průběžně budou tyto stránky doplňovány informacemi o všech hodnocených exponátech a o výsledcích hodnocení.
Konečná uzávěrka je stanovena na 23. září. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění proběhne na společenském večeru v hotelu Voroněž dne 10. října v podvečerních hodinách.

Nahoru


Logis


Komerční příloha

Tři multimediální balíčky pro Vás na Invex
Mnozí z vás se aktivně budou účastnit největší události v oblasti komunikačních a informačních technologií - INVEX 2002. Do přípravy expozice jistě vložíte hodně úsilí a času a máte zájem o to, aby Váš stánek navštívilo co nejvíce lidí z cílové skupiny. Své stálé zákazníky zajisté oslovíte osobními pozvánkami, ale jak nalákat nové potenciální zákazníky a dát o sobě vědět, s vynaložením co nejmenších nákladů? Kdo Vám poskytne komplexní nabídku na oslovení nových zákazníků a připomenutí se stávajícím klientům?
Nabízíme prostřednictvím časopisu o podnikových informačních systémech IT System, časopisu o kancelářské technice IT Office a dvou elektronických týdeníků SystemNEWS a OfficeNEWS následující multimediální nabídku - tři balíčky, které vám pomohou oslovit široký okruh čtenářů.
 

Nahoru


Týden facility managementu v Praze 2002


Internet, komunikace a sítě

HP získalo certifikát Cisco Partner
Společnost HP obdržela, na základě nezávislého auditu, certifikát Cisco Systems Certified Gold Partner, platný pro Českou republiku a Slovensko. Tato certifikace potvrzuje, že i nové HP splňuje veškeré požadavky na specializaci, podporu zákazníků a že je schopno projektovat, implementovat a poskytovat podporu na distribuovaná Cisco řešení u koncových zákazníků v České republice a na Slovensku.
Získání certifikátu znamená další rozšíření a prohloubení spolupráce mezi společnostmi Cisco a HP, zejména v oblasti networkingu. HP se bude také účastnit programu zaměřeného na spokojenost zákazníků - Cisco Customer Satisfaction Program.

Nahoru

 

Siemens rozšiřuje sítě DSL pro Deutsche Telekom
Skupina Siemens - Informace a komunikace-sítě - získala od společnosti Deutsche Telekom již třetí zakázku na rozšíření IP sítě o další hraniční směrovač (edge router) Juniper Networks (ERX-1400).
Tyto směrovače zajišťují širokopásmový přístup k síti založené na internetovém protokolu (IP) a používají se jako vzdálený širokopásmový přístupový server (Broadband Remote Access Server, BRAS) pro T-DSL produkt Deutsche Telekomu. Dalším rozšířením sítě tak pokračuje zatím největší projekt širokopásmové přístupové technologie. První dvě objednávky směrovačů ERX-1400 již samy o sobě byly v té době největší objednávky svého druhu v Evropě.
V IP síti Deutsche Telekomu bude směrovač Juniper ERX instalován jako vzdálený širokopásmový přístupový server (BRAS). Bude fungovat v rámci služeb AAA (Authentication, Authorization, Accounting - ověření, autorizace, zúčtování). Vzhledem k tomu, že směruje IP pakety rychlostí bez zpoždění, umožňuje ERX i kontinuální provoz videa prostřednictvím internetu. Vysoké rychlosti přenosu dat je dosaženo díky ASIC konceptu ERX založenému na hardwaru, jehož fyzická podoba umožní mnohem rychlejší provoz než jakékoli softwarové řešení.
 

Nahoru


TOC ve výrobě a distribuci


Informační společnost

Změny ve vedení Telie
Eva Lindqvist, výkonná víceprezidentka společnosti Telia International Carrier, byla jmenována prezidentkou Telia International Carrier. Vystřídala tak Erika Heilborna, který bude podle původních záměrů jmenován na pozici koordinátora připravovaného sloučení Telie se Sonerou.
Největším úkolem Evy Lindqvist bude v současné době začít aplikovat restrukturalizační opatření, která reflektují situaci na trhu tranzitních operátorů a zároveň pomohou Telii IC dostat se po dobách investic do černých čísel v účetních výkazech.
V rámci restrukturalizačních opatření Telia IC uzavře svoji pobočku v Asii. Dále v USA skončí s poskytováním národních okruhů a naopak se více zaměří na poskytování mezinárodního tranzitu mezi Evropou a Spojenými státy. Toto opatření nejvíce reaguje na stav globálních telekomunikačních trhů. Posledním z opatření bude ukončení přeprodeje hlasových služeb ve Velké Británii prostřednictvím reselerů, IP a kapacitní služby zde budou poskytovány v původním rozsahu.
Důkazem proevropské orientace Telie IC v České republice je navýšení základního jmění o 180 mil. českých korun ke konci srpna - další navýšení budou pokračovat tak, aby byla v souladu s ozdravným procesem ve firmě.
Eva Lindqvist se narodila roku 1958, vystudovala MBA a je magistrou přírodních věd. V roce 2000 byla jmenována ředitelkou Telia Business Area Enterprises a Senior viceprezidentkou Telie AB. Před tím, než začala pracovat v Telii, zastávala řadu významných pozic ve firmě Ericsson, kde pracovala téměř dvacet let.
 

Nahoru

 

Nový projektový manažer u firmy NEXTRA
Novým projektovým manažerem společnosti NEXTRA Czech Republic se s platností od 9. září stal Jakub Puchalský (1969).
Pan Puchalský přichází do společnosti NEXTRA Czech Republic z Internet Online, internetové divize Českého Telecomu, v níž poslední dva roky zastával funkci manažera strategického rozvoje. Předtím pracoval rovněž jako generální ředitel České televize či zástupce šéfredaktora Nedělních novin. Zkušenosti mimo jiné získával i v zahraničních redakcích BBC jako hlavní dopisovatel či jako reportér na politické scéně.
Puchalský vystudoval žurnalistiku na fakultě sociálních věd v Praze. Hovoří plynně anglicky, rusky a rozumí německy. Mezi jeho koníčky patří rodina, běh a lyžování. Je otcem ročního syna.

Nahoru

 

Na pozici ředitele marketingu přichází Petr Ryvola
Společnost IDS Scheer ČR oznamuje, že od srpna 2002 posílil její tým nový marketingový ředitel Petr Ryvola. Před svým příchodem do IDS Scheer pracoval pan Ryvola ve stejné funkci pro společnost SAP ČR. Během jeho pětiletého působení v této společnosti se stala česká pobočka SAP dominantním dodavatelem softwarových řešení pro řízení podniků.
"Jsem velice rád, že se Petr Ryvola rozhodl přijmout nabídku společnosti IDS Scheer a věřím, že i jeho znalosti a zkušenosti přispějí k posílení pozice IDS Scheer na trhu poradenských služeb a informačních technologií", uvedl Tomáš Ječný, výkonný ředitel IDS Scheer ČR.

Nahoru

 

GTS je zase GTS
Společnost GTS/KPNQwest oznámila změnu svého názvu. Po definitivním sloučení společností GTS Czech a KPNQwest Czechia a rozhodnutí o kapitálovém vstupu společnosti Antel Holdings se tak alternativní operátor opět vrací k názvu GTS.
Společnost GTS působí v České republice od roku 1991 a poskytuje nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. V prvním pololetí 2002 dosáhla zisku před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) ve výši 214,4 milionu korun. Její tržby za stejné období činily 1,2 miliardy. GTS Czech je součástí skupiny GTS Central Europe, která poskytuje telekomunikační služby kromě České republiky také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku.

Nahoru

 

Vysoká škola ekonomická používá technologii Tamino XML Server
V minulých dnech firma Software AG bezplatně poskytla Vysoké škole ekonomické časově neomezenou akademickou licenci pro vzdělávací a výukové účely na technologii Tamino XML Server. Děje se tak v rámci akce, kdy firma nabízí svůj software Tamino k nekomerčnímu využití na vysokých školách zdarma.
Technologie Software AG Tamino XML server je výkonná platforma pro zpracování XML dat v prostředích Intranetu, Extranetu a internetu vyznačující se především schopností ukládat XML data bez předchozí konverze do jiných datových formátů a poskytující firmám potřebné nástroje k tvorbě kritických a platformově nezávislých systémů pro elektronický obchod.

Nahoru


System NEWS zasílá redakce edice IT Business * Vydavatelství CCB s.r.o., Okružní 17, Brno 638 00 *Tel/Fax.: 05/45 22 27 79 System NEWS je vám pravidelně zasílán na základě vaši registrace. Pokud si již dále nepřejete, abychom vám System NEWS zasílali, kontaktujte nás prosím. Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora Pavla Boucníka,

© 2001, 2002 Ladislav Olejník, CCB spol. s r.o.

TOPlist